Zamknij

Wezwano do niego karetkę. Gdy przyjechała, rzucił się z nożem na ratowników

Redakcja
13.08.2018 07:00
Karetka
fot. Wikimedia.Commons

Do 10 lat więzienia grozi 37-latkowi, który w sobotę w Łodzi rzucił się na ratowników medycznych chcących udzielić mu pomocy. Jednego z nich zaatakował nożem. Napastnik usłyszał zarzuty czynnej napaści, znieważenia funkcjonariusza publicznego i gróźb karalnych – poinformował o tym rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

Do zdarzenia doszło w sobotę na jednej z ulic Łodzi. Do leżącego na chodniku mężczyzny wezwany został zespół ratownictwa medycznego. Jak się później okazało, 37-latek był pod wpływem alkoholu.

Gdy ratownicy chcieli udzielić mu pomocy, mężczyzna stał się agresywny. Jednego z ratowników zaatakował nożem. Na miejsce wezwano policję, która zatrzymała napastnika.

Zobacz także

Kopania poinformował, że podczas niedzielnego przesłuchania przed prokuratorem mężczyzna mówił, że nic nie pamięta. W chwili zdarzenia był pijany. Śledczy zapowiedzieli złożenie wniosku o areszt dla 37-latka.

Rzecznik wyjaśnił również, że taka surowa kwalifikacja czynu wynika z tego, że ratownicy, wykonując czynności służbowe, korzystają z ochrony jak funkcjonariusz publiczny.

RadioZET.pl/PAP/MP