Zamknij

Nie została odurzona, zginęła od ciosów nożem. NOWE FAKTY ws. śmierci 28-letniej Pauliny

Redakcja
22.11.2018 20:01
Nie została odurzona, zginęła od ciosów nożem. NOWE FAKTY ws. śmierci 28-letniej Pauliny
fot. Facebook.com

Paulina D. tuż przed śmiercią nie była pod wpływem żadnych substancji psychoaktywnych - wynika z badań toksykologicznych. O zabójstwo 28-letniej kobiety w Łodzi jest podejrzany obywatel Gruzji. 

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

- Ekspertyza obejmowała szerokie spektrum środków odurzających i psychotropowych. Wyniki nie potwierdzają hipotezy, by kobiecie przed śmiercią podano tego typu substancje - poinformował w rozmowie z TVN24 Krzysztof Kopania z łódzkiej prokuratury.

Łódź. Zabójstwo 28-letniej Pauliny

Podejrzanego o zabójstwo łodzianki na tle seksualnym 39-letniego Gruzina zatrzymano na początku listopada na jednej z ulic Kijowa. Mamuka K. od 28 października był poszukiwany międzynarodowym listem gończym wydanym przez Prokuraturę Rejonową Łódź-Polesie. Grozi mu dożywocie. 

Ukraiński sąd w początkach listopada aresztował podejrzanego. Wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak podpisał pismo do prokuratora generalnego Ukrainy, przekazując formalnie wniosek łódzkiego prokuratora okręgowego o ekstradycję obywatela Gruzji

Zobacz także

Zaginięcie kobiety zgłoszono w sobotę 20 października. Paulina D. wyszła z domu w piątek, by wieczorem spotkać się ze znajomymi. Ostatni raz była widziana w towarzystwie nieznanego mężczyzny – co zapisały kamery monitoringu – na jednej z łódzkich ulic. Dotychczasowe ustalenia prokuratury wskazują, że 28-latka została zamordowana w jednym z mieszkań w kamienicy przy ul. Żeromskiego w Łodzi.

Na podstawie zabezpieczonych śladów i innych dowodów ustalono, że do zabójstwa doszło w godzinach przedpołudniowych w sobotę 20 października, a przed godz. 18.00 zwłoki – po zapakowaniu w torbę i owinięciu w folię – zostały przewiezione do lasku w okolicach Stawów Jana, gdzie odnaleziono je po około tygodniu – w piątek 26 października.

Sekcja zwłok 28-latki wykazała wstępnie, że przyczyną jej śmierci były rany kłute szyi. Stwierdzono także obrażenia wskazujące na pobicie.

RadioZET.pl/TVN24/PAP/DG