Złodzieje ukradli puszkę WOŚP z pieniędzmi. Wykorzystali chwilę nieuwagi

Redakcja
13.01.2019 12:36
WOŚP 2019
fot. KAROLINA MISZTAL/REPORTER

W łódzkiej dzielnicy Widzew skradziono puszkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sprawców nagrała kamera monitoringu. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jak informuje ''Express Ilustrowany'', do kradzieży puszki WOŚP doszło w sobotę wieczorem w jednym ze sklepów spożywczych przy ulicy Ćwiklińskiej na Widzewie w Łodzi. 

Do sklepu weszło dwóch mężczyzn, którzy wykorzystali chwilę nieuwagi ekspedientki i ukradli stojącą na ladzie sklepowej puszkę. 

Przybyli na miejsce zdarzenia funkcjonariusze zabezpieczyli nagrania ze sklepowego monitoringu, na których widać sprawców. Trwają poszukiwania.

27. finał WOŚP 

"Pomaganie jest dziecinnie proste" – to hasło tegorocznej, organizowanej 27. raz, zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Zobacz także

Dzięki pozyskanym pieniądzom do szpitali trafić mają m.in. rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG, ultrasonografy i echokardiografy. Sprzęt – jak podają organizatorzy akcji – ma trafić do placówek z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takich, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy i udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom.

RadioZET.pl/Express Ilustrowany/DG