Zamknij

Bili i gwałcili 26-latkę. Zmarła w szpitalu. Ziobro grzmi i odwołuje prokuratora

Redakcja
24.08.2017 08:32
Bili i gwałcili 26-latkę. Zmarła w szpitalu. Ziobro grzmi i odwołuje prokuratora
fot. PAP

Trzej mężczyźni w jednym z łódzkich mieszkań na Widzewie więzili przez dziesięć dni 26-latkę. Kobiety była bita i gwałcona. Niestety po kilkutygodniowym pobycie w szpitalu i operacjach, zmarła. - Organy ścigania zlekceważyły sprawę zgwałconej kobiety z Łodzi - mówi minister Zbigniew Ziobro i podejmuje pierwsze decyzje dyscyplinarne. 

Ruszają Mistrzostwa Europy w siatkówce. Czy Polska zdobędzie medal? Kibicuj biało-czerwonym i wypowiedz się w serwisie MAM ZDANIE!

Tragiczne zdarzenia rozpoczęły się 17 lipca. Kobieta w miejskim autobusie poznała trzech mężczyzn. Jeden z nich zaprosił ją do mieszkania. Tam 26-latka przeszła prawdziwy horror. Jak ustalili śledczy, łodzianka była wielokrotnie bita i gwałcona. 

W wyniku przeprowadzonych czynności, funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 33 - 36 lat. Dwóch z nich zostało tymczasowo aresztowanych na okres trzech miesięcy. Wobec 36–latka prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru i zakaz opuszczania kraju. 

Zobacz także

- Wszystkim trzem mężczyznom przedstawiono zarzut zgwałcenia, popełnionego wspólnie z innymi osobami. Taki czyn zagrożony jest karą od 3 do 15 lat pozbawienia wolności - powiedział prok. Jacek Pakuła z Prokuratury Okręgowej w Łodzi. 

Jak podaje portal tvn24.pl, kobieta po trzech tygodniach walki o życie zmarła w szpitalu. 

Stanowcza reakcja Ziobry 

Minister sprawiedliwości polecił odwołać zastępcę szefa Prokuratury Rejonowej, w której prowadzona jest sprawa śmierci 26-latki. Ziobro wszczął także postępowanie dyscyplinarne wobec prokuratora - referenta tej sprawy. Z Prokuratury Rejonowej sprawa ma trafić do prokuratury wyższego szczebla. 

Ziobro dodał, że gotowy jest projekt ustawy zaostrzający kary za gwałt ze szczególnym okrucieństwem. Po urlopie chce go skierować go do konsultacji międzyresortowych.

RadioZET.pl/TVN24/lk/DG