Łódź. Znęcali się nad psem. Grozi im 5 lat więzienia

21.05.2019 11:56
Łódź. Znęcali się nad psem. Grozi im 5 lat więzienia
fot. IMP Features/Zoltan Kecskes/East News

Do pięciu lat więzienia grozi parze, która znęcała się fizycznie nad 12-letnią suczką w typie amstaffa. Śledczy sporządzili już akt oskarżenia.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Prokuratura Okręgowa w Łodzi wszczęła w marcu śledztwo po interwencji łódzkiej Straży Miejskiej. Stróżów prawa poinformował zapewne jeden z mieszkańców, który słyszał jak oprawcy znęcają się nad psem.

Zarzuty zostały postawione 27-letniej kobiecie i jej rok starszemu partnerowi. Śledczy mają dziś dowody na brutalne znęcanie się pary nad suczką rasy amstaff. Według ustaleń strażnicy miejscy zobaczyli w dniu kontroli zwierzę, które było przetrzymywane w wannie. Suczka była skrajnie zaniedbana, mocno wychudzona. Nie mogła poruszać się o własnych siłach. Na jednej z łap miała stary, nieleczony uraz.

Śledczy ustalili, że zwierzę znajdowało się pod pieczą pary co najmniej od listopada ubiegłego roku. Wtedy to matka podejrzanej, będąca prawną właścicielka zwierzęcia, wyjechała z Polski.

Zobacz także

Prokuratura wniosła o trzymiesięczny areszt dla kobiety. Sąd skrócił go o miesiąc, ale nałożył na parę dozór policyjny. Podejrzani nie przyznali się do znęcania się nad psem. Jak informuje PAP zwierzę trafiło już do kliniki weterynaryjnej. Już na początku leczenia stwierdzono, że zaniedbania miały charakter długotrwały.

Zwierzę było skrajnie zaniedbane, wychudzone oraz niezdolne do poruszania się o własnych siłach, pozbawione dostępu do wody i pokarmu. Na jednej z łap widoczny był stary, nieleczony uraz

wyliczał Krzysztof Kopania z łódzkiej prokuratury

Za znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem parze podejrzanych grozi 5 lat więzienia, zakaz posiadania zwierząt i opłata nawiązki, nawet do 100 tys. zł.

RadioZET.pl/PAP