Zamknij

17-latek zgwałcił 9-latka. Odpowie przed sądem jak dorosły

21.01.2020 13:47
Gwałt na 9-latku
fot. Shutterstock

Sąd w Piotrkowie Trybunalskim aresztował na trzy miesiące 17-latka, który jest podejrzany o zgwałcenie 9-letniego chłopca. Oprawca będzie odpowiadał jak dorosły – grozi mu do 15 lat więzienia.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Do gwałtu doszło w Woli Krzysztoporskiej niedaleko Piotrkowa T. O sprawie powiadomił dziś PAP rzecznik prasowy piotrkowskiej prokuratury Witold Błaszczyk.

Zatrzymanej osobie, która ukończyła 17. rok życia, przedstawiono zarzut zgwałcenia osoby małoletniej, tj. czynu zabronionego z art. 197 par. 3 Kodeksu Karnego. W stosunku do podejrzanego prokuratura wystąpiła do sądu o areszt tymczasowy i sąd taki wniosek uwzględnił

– przekazał prokurator Witold Błaszczyk.

Zobacz także

Jak dodał, przestępstwo doprowadzenia przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem innej osoby poniżej 15 lat do obcowania płciowego zagrożone jest karą nawet do 15 lat więzienia.

Sprawa z wyłączeniem jawności. Media: Do gwałtu doszło w budynku socjalnym

Śledczy zaznaczył, że z uwagi na przestępstwo o charakterze seksualnym, sprawa toczy się z wyłączeniem jawności. Nie mógł podać więcej szczegółów.

Zobacz także

Zawiadomienie w tej sprawie wpłynęło na policję 13 stycznia. Dotyczyło „innej czynności seksualnej na szkodę małoletniego”. „Dziennik Łódzki” informował ponadto, że do gwałtu na 9-latku doszło w piwnicach budynku socjalnego na terenie Woli Krzysztoporskiej. Mieszka w nim ok. 20 rodzin. Sprawca i ofiara znali się.

RadioZET.pl/PAP/Dziennik Łódzki