Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

W gminie grasuje pedofil? Szkoła ostrzega uczniów!

07.12.2018 14:54
xxx wiadomosci

To nie lokalna plotka, ale faktyczne zagrożenie. W sprawę zaangażowały się szkoła, policja i władze gminy. Po podłódzkim Rogowie krąży biały samochód. Jego kierowca zaczepia dzieci i oferuje im podwózkę. Próbował w ten sposób zwabić co najmniej troje uczniów.

W gminie grasuje pedofil? Szkoła ostrzega uczniów! fot. Shutterstock

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

O sprawie informuje Radio Łódź, do którego zgłosili się mieszkańcy miejscowości. Jak dowiedział się reporter stacji, samochód był widziany w Rogowie w ubiegłym tygodniu. Miał m.in. zajechać drogę jednemu z uczniów, który wracał do domu z zajęć pozalekcyjnych.

– On się wystraszył i zaczął uciekać do sklepu – powiedział Radiu Łódź kolega zaczepionego chłopca.

Później okazało się, że kierowca samochodu proponował podwiezienie do domu jeszcze co najmniej dwóm innych uczniom.

Gdy o sprawie dowiedziała się dyrekcja szkoły, natychmiast zawiadomiła policję. Funkcjonariusze po rozmowach z poszkodowanymi dziećmi rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

– Doszło do przestępstw na szkodę dzieci. Prowadzimy czynności zmierzające do ustalenia pełnych okoliczności tych zdarzeń. Kontrolujemy okolice szkół, kontrolujemy rejon miejscowości Rogów, żeby dzieciom nic się nie stało, żeby dzieciom nic nie zagrażało – mówił w rozmowie z lokalną rozgłośnią podkomisarz Tomasz Raczek z Komendy Powiatowej Policji w Brzezinach.

Szkoła ostrzegła też pozostałych uczniów.

– Był apel w szkole, syn mi mówił, że ponoć jest jakiś samochód i zaprasza dzieci, żeby wsiadały […]. Ja swoich nie puszczam, ja ich przywożę pod szkołę i odbieram ze szkoły, oni są w takim wieku, że córka jest w pierwszej klasie, syn w trzeciej. Strach – powiedziała reporterowi Radia Łódź jedna z mam.

Jak informują władze gminy, taka sytuacja w okolicy zdarza się po raz pierwszy. Zapewniają, że zrobią wszystko, żeby kierowca samochodu został zatrzymany.

RadioZET.pl/Radio Łódź/JŚ

Oceń