Zamknij

Wyprzedzał tira, po czym wpadł do rowu. Zginęła jedna osoba, dwie są ranne

30.09.2019 10:35
Wypadek
fot. East News

Jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne w zderzeniu samochodu osobowego z ciężarowym w Wiskienicy Górnej (woj. łódzkie). Jak podają lokalne media, przyczyną wypadku miało być nieodpowiedzialne wyprzedzanie przez kierowcę „osobówki”.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Nie żyje jeden z pasażerów osobowego peugeota. Jak podaje łowicka policja, do tragedii doszło na drodze krajowej nr 92 przed godz. 7 rano. Według doniesień świadków kierowca auta osobowego z dużą prędkością zaczął wyprzedzać tira. Doszło do zderzenia pojazdów, peugeot wylądował w rowie.

Zobacz także

Pojazdy poruszały się w stronę Warszawy. W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniósł 56-letni pasażer peugeota. Zarówno kierujący, jak i drugi pasażer osobówki trafili do szpitali w Łowiczu i Kutnie. Obaj kierujący w chwili zdarzenia byli trzeźwi.

KPP w Łowiczu

Nie ucierpiał natomiast kierowca tira. Na odcinku między Kutnem a Łowiczem są utrudnienia. W rejonie wypadku ruch odbywa się w trybie wahadłowym.

Policja apeluje o ostrożność, mając na uwadze deszcz i mżawkę.

Za oknem bardzo zmienna pogoda, która wymaga szczególnej koncentracji za kierownicą. Pamiętajmy, aby nie lekceważyć obowiązujących znaków drogowych ani ograniczeń prędkości.

Policja w Łowiczu

RadioZET.pl/lowiczanin.info/Policja w Łowiczu