Zamknij

Rowerzystka i pieszy zginęli pod kołami samochodów. Apel policji i bilans ofiar

26.12.2019 13:37
Policja wypadki
fot. East News

Policja Wojewódzka w Łodzi wyjaśnia okoliczności dwóch tragicznych wypadków. Dziś rano po zderzeniach z samochodami zginęli rowerzystka i pieszy. W tle przewija się smutna statystyka – w pierwszy dzień świąt zatrzymano więcej pijanych kierowców niż tego samego dnia rok wcześniej.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Policjanci nie mają w święta chwili wytchnienia. Szczególnie ci z wydziałów drogowych, którzy pracują przy analizie wypadków.

Jak podaje PAP, w woj. łódzkim doszło do dwóch tragedii na drogach. Dziś rano w Waliszewicach zginęła 67-letnia rowerzystka. Z kolei wczoraj wieczorem w Kruplinie Radomszczańskim potrącony na śmierć został 68-letni pieszy.

Zobacz także

Do śmiertelnego potrącenia 67-letniej rowerzystki doszło o godz. 7.20 na drodze w Waliszewicach w powiecie sieradzkim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 32-letni kierowca samochodu osobowego, omijając stojący przy drodze pojazd, wjechał na przeciwny pas drogi i uderzył w nadjeżdżającą rowerzystkę

Radosław Gwis, z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi

Na miejsce przylecieli ratownicy w śmigłowcu LRP. Niestety, życia kobiety nie udało się uratować, zmarła na miejscu wypadku. Kierowca auta był trzeźwy.

Zginął też pieszy. Wszedł tuż po auto

Policja z Pajęczna wyjaśnia z kolei okoliczności innego wypadku. Wczoraj wieczorem, na drodze krajowej nr 42 w miejscowości Kruplin Radomszczański, zginął 68-letni pieszy. Z ustaleń mundurowych wynika, że kierowca hondy, również po zjechaniu na przeciwległy pas, uderzył w człowieka.

Zobacz także

68-latek trafił do szpitala w stanie ciężkim. Zmarł mimo wysiłków lekarzy.

Policja podsumowuje 1 dzień świąt. Jest gorzej niż przed rokiem

Po Wigilii i pierwszym dniu świąt Bożego Narodzenia pojawiły się ogólnopolskie statystyki dot. wypadków. Nie napawają one optymizmem.

Zobacz także

W pierwszy dzień świąt na drogach w całej Polsce doszło do 36 wypadków drogowych, w których zginęły 3 osoby, a 43 zostały ranne

Wioletta Szubska, z Komendy Głównej Policji

Do tego dochodzi zatrzymanie aż 175 nietrzeźwych kierowców. Tragiczniejszym dniem jeśli chodzi o śmiertelność (8 ofiar wypadków) i liczbę rannych (118) była Wigilia.

Tylko 24 i 25 grudnia zatrzymano łącznie 345 nietrzeźwych kierowców. To niechlubny wynik, o 84 osoby wyższy niż o tej samej porze przed rokiem.

RadioZET.pl/PAP/KGP