Zamknij

Wypadek autokaru na autostradzie A2. 20 osób rannych. Ruch już wznowiony

Redakcja
25.04.2017 12:30
A2
fot. Twitter/KrisWar

20 obywateli Białorusi zostało rannych po tym, jak autobus, którym podróżowali, wjechał do rowu na autostradzie A2 w okolicach miejscowości Zawady w Łódzkiem. Do wypadku doszło wczesnym rankiem. Wszystkich rannych przetransportowano do szpitala. Ruch w kierunku Warszawy jest utrudniony.

Jak poinformował kom. Adam Kolasa z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, autobusem podróżowało 41 obywateli Białorusi wracających do kraju z wycieczki do Pragi.

- Przed godz. 4.00 kierowca autobusu marki Eos, jadąc autostradą A2 w kierunku Warszawy, w okolicach miejscowości Zawady w woj. łódzkim z nieznanych przyczyn zjechał na pobocze, a następnie zsunął się z nasypu do rowu - powiedział Kolasa.

Łącznie w wyniku zdarzenia rannych zostało ponad 20 osób. Jak powiedział Kolasa, 18 poszkodowanych bezpośrednio z miejsca wypadku trafiło do szpitali na terenie woj. łódzkiego i mazowieckiego. Jedna osoba z najcięższymi obrażeniami została zaś przetransportowana do szpitala śmigłowcem LPR.

- Trzy osoby są w cięższym stanie, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Pięciu kolejnych uczestników wypadku poczuło się gorzej po jakimś czasie i one też zostały hospitalizowane. Pozostali zostali przewiezieni do OSP w Lubowidzy, gdzie czekają na autobus zastępczy, który ma ich zawieźć do kraju. Pojadą nim także lżej poszkodowani  - oznajmiła rzeczniczka prasowa wojewody łódzkiego Dagmara Zalewska.

Kom. Kolasa poinformował również o przeprowadzeniu przez policjantów na miejscu szczegółowych oględzin, przesłuchaniu świadków zdarzenia i gromadzeniu całość materiału procesowego, który ma odtworzyć przebieg zdarzenia. Według policji prowadzący autokar 49-letni kierowca był trzeźwy.

Edyta Charążka z Punktu Informacji Drogowej (PID) przekazała, że udrożniono oba pasy ruchu oraz otwarto ponownie łącznice Gdańsk-Warszawa oraz Katowice-Warszawa.

RadioZET.pl/PAP/MP