Byli kompletnie pijani. Pod opieką mieli 3-miesięczne dziecko

Redakcja
15.01.2019 14:28
Byli kompletnie pijani. Pod opieką mieli 3-miesięczne dziecko
fot. Shutterstock

Kompletnie pijanych rodziców 3-miesięcznego niemowlaka zatrzymali wezwani do rodzinnej awantury policjanci z Radomska w Łódzkiem. Badanie wykazało, że zarówno kobieta, jak i mężczyzna mieli 3 promile alkoholu w organizmie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

O tym, że w jednym z domów w radomszczańskiej dzielnicy Wymysłówek dochodzi do kłótni i przemocy, policjanci zostali poinformowani w poniedziałek wieczorem. Kiedy udali się na miejsce, zastali w domu 40-letniego mężczyznę i jego o trzy lata młodszą konkubinę. Pod opieką pary było 3-miesięczne dziecko.

40-latek zachowywał się bardzo agresywnie. Był pobudzony, ubliżał i groził policjantom. Badanie na obecność alkoholu wykazało, że mężczyzna miał w organizmie 3 promile alkoholu. Równie pijana była jego partnerka, u której stwierdzono 3,1 promila.

Oboje trafili do policyjnego aresztu, dzieckiem zaopiekował się trzeźwy dziadek.

Zobacz także

O sytuacji wiedzą już prokurator i sąd rodzinny. Jak informuje policja, wszystko wskazuje na to, że 40-latek odpowie za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, próbę wymuszenia na policjantach przerwania interwencji oraz narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Zarzut narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia ma usłyszeć też jego 37-letnia konkubina. Obojgu grozić będzie kara do 5 lat więzienia.

Zobacz także

Zobacz także

RadioZET.pl/KWP Łódź/JŚ