Zamknij

Rolnicy znów blokują drogę! Utrudnienia na S8

Redakcja
13.12.2018 13:26
Rolnicy znów blokują drogę! Utrudnienia na S8
fot. East News

Rolnicy znów protestują. W czwartek zablokowali trasę S8 w Łódzkiem. Policja wyznaczyła objazdy.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Rolnicy po środowej blokadzie A2 znów wyszli na ulice. W czwartek pojawili się na S8 przy zakładach mięsnych w Rawie Mazowieckiej.

Zobacz także

Policja apeluje do kierowców o wybieranie alternatywnych dróg i zachowanie szczególnej ostrożności.

Wyznaczono dwa objazdy:

  • w kierunku Warszawy na węźle Rawa Północ  zjazd z S8 na DK 72
  • w kierunku Wrocławia na węźle Julianów zjazd z S8 na drogi W707 i W725.

Rolnicy ostatecznie zajęli tylko pas na południe i zaczęli iść w kierunku Warszawy. Za Rawą Mazowiecką protestującym w dalszym marszu przeszkodziła policja.

Jak informuje portal topagrar.pl, producenci trzody chlewnej rano pojawili się przed zakładami mięsnymi Food Service w Rawie Mazowieckiej. Protestują przeciwko sprowadzaniu – ich zdaniem – gorszej jakości trzody z zagranicy. Oskarżają też rząd o brak kontroli mięsa importowanego z czerwonych stref ASF.

– Wyszliśmy na ulicę, ponieważ pomału nie mamy za co utrzymywać naszych rodzin – mówił podczas rozpoczęcia protestu jeden z producentów trzody chlewnej.

– Zakłady mięsne dają zbyt długi termin płatności nawet do 3 miesięcy, a powinien płacić w terminie 14-21 dni. Nie może tak być, że finansujemy zakłady! – dodawał inny uczestnik protestu, cytowany przez portal.

DuSmkZ-WoAACorQ
fot. Twitter/top agrar Polska

Ze wstępnych informacji wynika, że protestujący w Rawie Mazowieckiej prawdopodobnie nie mają nic wspólnego z ruchem AGROunia, którego członkowie w środę blokowali A2 na wysokości Brwinowa. Tam na pół doby zajęli jezdnię w kierunku Warszawy.

Zobacz także

Domagali się m.in. odszkodowań za wybite świnie w związku z epidemią ASF. Żądali audytu środków przekazywanych rolniczym organizacjom branżowym i „uzdrowienia Izb Rolniczych”.

RadioZET.pl/PAP/JŚ