Zamknij

Pił alkohol, wsiadł za kierownicę, wjechał w płot. Radny PiS z Radomska składa rezygnację

Redakcja
19.11.2018 13:11
Pił alkohol, wsiadł za kierownicę, wjechał w płot. Radny PiS z Radomska składa rezygnację
fot. Shutterstock

Miał wypić tylko „naparsteczek” alkoholu. Nietrzeźwy wsiadł do auta i spowodował kolizję. Nowo wybrany radny PiS z Radomska w poniedziałek złożył rezygnację.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Wiesław K. został wybrany w ostatnich wyborach samorządowych do rady powiatu radomszczańskiego w województwie łódzkim. Jego kariera nie trwała długo. Niespełna miesiąc później złożył rezygnację z mandatu. Wszystko po tym, jak mając blisko promil alkoholu we krwi, wjechał autem w płot.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek. Nowo wybrany radny PiS po pijanemu uderzył swoim autem w ogrodzenie jednej z posesji w Radomsku. Jak informowały lokalne media, policji tłumaczył, że wypił tylko „naparsteczek” alkoholu.

Zobacz także

O rezygnacji z funkcji radnego poinformował w poniedziałek dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Piotrkowie Trybunalskim Szymon Kopka. Jak powiedział, pismo w tej sprawie zostało złożone tego samego dnia rano.

Po zdarzeniu, posłanka PiS i była prezydent Radomska Anna Milczanowska napisała na jednym z portali społecznościowych, że radny podjął decyzję o zrzeczeniu się mandatu radnego. „W naszych szeregach nie ma przyzwolenia na lekceważenie prawa i norm moralnych, bez względu na to, czy są to członkowie Prawa i Sprawiedliwości czy kandydaci popierani przez PiS” – napisała.

Mężczyźnie może grozić kara do 2 lat więzienia, kara grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Jak poinformowała posłanka PiS i była prezydent Radomska Anna Milczanowska, mandat obejmuje teraz Edyta Sapis-Drozdek jako następna na liście pod względem otrzymanych głosów. Milczanowska dodała, że jest to doświadczony samorządowiec i osoba doskonale znająca problemy miasta i powiatu.

Zobacz także

Wiesław K. był w 2016 roku kandydatem PiS w przedterminowych wyborach na prezydenta Radomska. Chciał zastąpić na tym stanowisku właśnie Annę Milczanowską, która dostała się do Sejmu i zrezygnowała z funkcji. Wiesław K. przegrał wówczas w II turze z Jarosławem Ferencem.

RadioZET.pl/PAP/JŚ