Zamknij

Rottweiler uratował 8-latkę przed atakiem obcych psów

Redakcja
02.01.2019 19:43
Rottweiler uratował 8-latkę przed atakiem obcych psów
fot. Shutterstock

„To nie maskotka, to nie jest pies dla każdego, ale w odpowiedzialnych rękach jest cudownym towarzyszem i lojalnym obrońcą rodziny”  - napisała w mediach społecznościowych właścicielka Odiego – rottweilera, który okazał się prawdziwym bohaterem. Obronił przed atakiem obcych psów 8-latkę i swojego mniejszego czworonożnego przyjaciela.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Odie mieszka w Pabianicach w Łódzkiem a jego historię opisały lokalne media. Pies w Sylwestra wyszedł na spacer ze swoją panią - Katarzyną, jej 8-letnią córką i małą sunią rasy boston terrier – Koko.

Jak opowiada w rozmowie z portalem pabianice.tv właścicielka Odiego, podczas spaceru z jednej z posesji wybiegły dwa duże psy. Zwierzęta zaatakowały Koko i prowadzącą ją na smyczy 8-latkę. Złapały sukę za kark i podniosły.

- Krzyknęłam do Odiego „bierz go” i spuściłam ze smyczy – wspomina kobieta.

Zobacz także

Rottweiler natychmiast rzucił się na psy. Jednego zaczął szarpać za ucho, drugi uciekł.

- Odie doskonale wiedział, co robić. Mogłam spokojnie zająć się dzieckiem i Koko, a on robił co należy – mówi właścicielka psa.

Dziecku i terierce nic się nie stało. Odie skończył z poranioną łapą. Jest po zastrzykach i czuje się dobrze. Na miejsce wezwano policję. Okazało się, że agresywne czworonogi uciekły z posesji, bo ktoś nie domknął bramy.

48382987_10217678805151799_4586208109218758656_n
fot. Facebook/Kasia Salamanka

Rasy psów agresywnych

Zwykle to właśnie rottweilery są uznawane za psy niebezpieczne. Mają swoje miejsce na liście ras agresywnych. Jak jednak pisze na Facebooku właścicielka Odiego, także takie psy można wychować na przyjaciół rodziny. Potrzebna jest jednak ciężka praca.

„Praca hodowcy, czy odpowiedzialnego właściciela rottweilera, jest naprawdę ogromna. (…) Musimy nauczyć go żyć z nami, zgodnie z naszymi zasadami. Jeśli dookoła nas będą tacy nieodpowiedzialni ludzie, którzy nie mają kontroli nad swoimi psami i te psy atakują nasze rottweilery, to niszczą całą naszą pracę. Trudno jest potem wymagać od naszego psa, żeby nie reagował na zaczepki - oczywiście jest to do wyszkolenia, ale nie jest to dla nich naturalne. Dlatego proszę, kochajcie psy, ale wychowujcie je i pilnujcie. To my ludzie jesteśmy za nie odpowiedzialni”.

Zobacz także

Na liście ras agresywnych jest łącznie 11 ras. Obok rottweilera to:

- amerykański pit bull terier,

- pies z Majorki (Perro de Presa Mallorquin),

- buldog amerykański,

- dog argentyński,

- pies kanaryjskiego (Perro de Presa Canario),

- mastiff japoński (tosa inu)

- akbash dog,

- owczarek anatolijski (anatolian karabash),

- moskiewski stróżujący,

- owczarek kaukaski.

RadioZET.pl/pabianice.tv/JŚ