Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Zabiła z zimną krwią. Zdaniem prokuratury jest niepoczytalna

22.01.2019 19:01
xxx wiadomosci

Kobieta podejrzana o zabójstwo 28-latki i usiłowanie zabójstwa jej 15-letniego siostrzeńca w Łódzkiem nie trafi do więzienia. Zdaniem prokuratury 39-letnia zabójczyni jest niepoczytalna. Będzie więc wniosek o umorzenie postępowania i umieszczenie jej w zamkniętym zakładzie leczniczym.

Zabiła z zimną krwią. Zdaniem prokuratury jest niepoczytalna fot. Shutterstock

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Do okrutnego zabójstwa doszło na początku sierpnia ubiegłego roku w miejscowości Łanięta w powiecie kutnowskim. Jak wynika z ustaleń śledczych, w godzinach wieczornych 39-latka wybiła szybę i wtargnęła do jednego z domów z zamiarem zabójstwa mieszkającej tam kobiety. Zamiast niej w środku zastała jej 15-letniego syna i 28-letnią siostrę. To ona padła ofiarą makabrycznej zbrodni.

-  Atak nożem był bardzo brutalny i doprowadził do spowodowania licznych ran, w których następstwie pokrzywdzona po przewiezieniu do szpitala zmarła – powiedział Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Ciosy nożem kobieta zadała też nastolatkowi. Chłopiec z raną głowy trafił do szpitala. Na szczęście obrażenia nie okazały się śmiertelne.

Po zatrzymaniu i przesłuchaniu 39-latki, kobietę aresztowano. Przeszła jednorazowe badanie psychiatryczne, biegli nie byli jednak w stanie wypowiedzieć się, co do jej poczytalności. Na wniosek prokuratury sąd zarządził poddanie podejrzanej obserwacji sądowo-psychiatrycznej.

Ta wykazała, że kobieta jest całkowicie niepoczytalna. Nie może więc ponosić odpowiedzialności karnej.

Z uwagi na stwarzanie zagrożenie i poważne niebezpieczeństwo, że 39-latka znów może popełnić przestępstwo, prokurator wystąpi do sądu z wnioskiem o umorzenie postępowania i umieszczenie kobiety w zamkniętym zakładzie leczniczym.

RadioZET.pl/PAP/JŚ

Oceń