Zamknij

Zabiła z zimną krwią. Zdaniem prokuratury jest niepoczytalna

Redakcja
22.01.2019 19:01
Zabiła z zimną krwią. Zdaniem prokuratury jest niepoczytalna
fot. Shutterstock

Kobieta podejrzana o zabójstwo 28-latki i usiłowanie zabójstwa jej 15-letniego siostrzeńca w Łódzkiem nie trafi do więzienia. Zdaniem prokuratury 39-letnia zabójczyni jest niepoczytalna. Będzie więc wniosek o umorzenie postępowania i umieszczenie jej w zamkniętym zakładzie leczniczym.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Do okrutnego zabójstwa doszło na początku sierpnia ubiegłego roku w miejscowości Łanięta w powiecie kutnowskim. Jak wynika z ustaleń śledczych, w godzinach wieczornych 39-latka wybiła szybę i wtargnęła do jednego z domów z zamiarem zabójstwa mieszkającej tam kobiety. Zamiast niej w środku zastała jej 15-letniego syna i 28-letnią siostrę. To ona padła ofiarą makabrycznej zbrodni.

-  Atak nożem był bardzo brutalny i doprowadził do spowodowania licznych ran, w których następstwie pokrzywdzona po przewiezieniu do szpitala zmarła – powiedział Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Ciosy nożem kobieta zadała też nastolatkowi. Chłopiec z raną głowy trafił do szpitala. Na szczęście obrażenia nie okazały się śmiertelne.

Zobacz także

Po zatrzymaniu i przesłuchaniu 39-latki, kobietę aresztowano. Przeszła jednorazowe badanie psychiatryczne, biegli nie byli jednak w stanie wypowiedzieć się, co do jej poczytalności. Na wniosek prokuratury sąd zarządził poddanie podejrzanej obserwacji sądowo-psychiatrycznej.

Ta wykazała, że kobieta jest całkowicie niepoczytalna. Nie może więc ponosić odpowiedzialności karnej.

Z uwagi na stwarzanie zagrożenie i poważne niebezpieczeństwo, że 39-latka znów może popełnić przestępstwo, prokurator wystąpi do sądu z wnioskiem o umorzenie postępowania i umieszczenie kobiety w zamkniętym zakładzie leczniczym.

RadioZET.pl/PAP/JŚ