10-latka uratowała ojca. Brat dźgnął go nożem podczas libacji

Redakcja
07.03.2019 12:15
Nóż
fot. Shutterstock

Sąd aresztował 34-latka, który ugodził nożem swojego starszego brata. Pomoc dla rannego mężczyzny wezwała jego 10-letnia córka. Dzięki jej reakcji poszkodowany trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację ratującą życie. 34-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa.

O zdarzeniu, do którego doszło kilka dni temu w jednej z miejscowości w gminie Drzewica w pow. opoczyńskim, poinformowała Barbara Stępień z policji w Opocznie.

Jak wyjaśniła, 34-latek i jego o trzy lata starszy brat pili razem alkohol. W pewnym momencie doszło między nimi do kłótni, która zakończyła się zadaniem 37-latkowi ciosu nożem. O rannym powiadomiła służby ratunkowe jego 10-letnia córka. „Dziewczynka jako jedyna zachowała się rozsądnie i wezwała pomoc dla swojego ciężko rannego taty” – powiedziała Stępień.

Zobacz także

Na miejsce pojechali policjanci. Zastali tam świadków zdarzenia i mężczyznę rannego z raną klatki piersiowej. Udzielono mu pierwszej pomocy. Potem został przetransportowany do szpitala, gdzie przeszedł operację ratującą życie.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, ale po kilku minutach został zatrzymany. Prokurator przedstawił mu zarzut usiłowania zabójstwa, a sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt. Stępień przypomniała, że za usiłowanie zabójstwa grozi kara więzienia na czas nie krótszy niż 8 lat, 25 lat pozbawienia wolności albo dożywocie.

RadioZET.pl/PAP/MP