Zamknij

Obcokrajowiec zgwałcił i zabił 3-letniego chłopca. W szokującej sprawie zapadł wyrok

Redakcja
18.02.2019 16:46
Obcokrajowiec zgwałcił i zabił 3-letniego chłopca. W szokującej sprawie zapadł wyrok
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Sąd Okręgowy w Sieradzu skazał w poniedziałek 27-letniego Steve'a V. na 25 lat więzienia. Mężczyzna o kanadyjskim i portugalskim obywatelstwie był oskarżony o zabójstwo trzyletniego chłopca, jego zgwałcenie i znęcanie się nad dzieckiem. Wyrok jest nieprawomocny.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do makabrycznych zdarzeń doszło w 2017 r. w łódzkim Wieruszowie. Według prokuratury pomiędzy 20 a 29 września Steve V. znęcał się nad synem swojej partnerki, 3-letnim Nikosiem. Mężczyzna miał też dopuścić się gwałtu.

W końcu 3-latek z poważnym urazem głowy z obfitym krwawieniem trafił do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Wcześniej jego matka zgłosiła się z nim do szpitala w Wieruszowie. Niestety chłopca nie udało się uratować. 

Zobacz także

Nie przyznał się do winy

Steve V. usłyszał zarzuty zabójstwa, zgwałcenia i znęcania się nad nieporadnym ze względu na wiek trzylatkiem pod nieobecność matki dziecka – mówiła Jolanta Szkilnik z prokuratury okręgowej w Sieradzu. Mężczyzna nie przyznał się do zrobienia dziecku krzywdy. Jak twierdził, chłopiec niefortunnie upadł.

Sieradzki Sąd Okręgowy nie wiary jego tłumaczeniom. Skazał go na 25 lat więzienia. Mężczyzna będzie mógł ubiegać się o przedterminowe zwolnienie z więzienia po 20 latach.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/MK

C