Zamknij

Zamordował nożem matkę. Wsiadł do tira i staranował radiowóz

Redakcja
03.06.2018 15:36
Nożownik

Policjanci z Łowicza (Łódzkie) zatrzymali w niedzielę 31-letniego mężczyznę, który ugodził nożem swoją matkę, a potem, uciekając, staranował ciągnikiem siodłowym radiowóz. Funkcjonariusz strzelali w opony pojazdu uciekiniera. Kobieta zmarła w szpitalu - podaje portal Fakt24.pl.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak poinformowała PAP oficer prasowa łowickiej Komendy Powiatowej Policji Urszula Szymczak, do zdarzenia doszło w niedzielę około godz. 11.15 w podłowickim Błędowie. Mężczyzna - z nieznanych jeszcze przyczyn - ugodził nożem matkę. Następnie wsiadł do ciągnika siodłowego z naczepą i zaczął uciekać.

- Kobietę helikopterem LPR przetransportowano do szpitala w Łodzi. Niestety zmarła – powiedział w rozmowie z Faktem Adam Kolasa z KWP w Łodzi.

Poszukujący jej syna policjanci ustalili, że pojechał w stronę Łowicza. Podjęli próbę zatrzymania samochodu, ale 31-latek nie reagował na polecenia. Próbowali zablokować drogę, ale tir staranował jeden z radiowozów. W końcu zatrzymali go koło Goleńska po tym, jak oddali kilka strzałów w opony.

Zobacz także

Wykonane po zatrzymaniu 31-latka wstępne badanie wykazało, że był trzeźwy. Pobrano mu krew, aby sprawdzić, czy nie był pod wpływem narkotyków.

RadioZET.pl/PAP/Fakt/DG