Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Zamordował nożem matkę. Wsiadł do tira i staranował radiowóz

03.06.2018 15:36
xxx wiadomosci

Policjanci z Łowicza (Łódzkie) zatrzymali w niedzielę 31-letniego mężczyznę, który ugodził nożem swoją matkę, a potem, uciekając, staranował ciągnikiem siodłowym radiowóz. Funkcjonariusz strzelali w opony pojazdu uciekiniera. Kobieta zmarła w szpitalu - podaje portal Fakt24.pl.

Nożownik fot. Shutterstock

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak poinformowała PAP oficer prasowa łowickiej Komendy Powiatowej Policji Urszula Szymczak, do zdarzenia doszło w niedzielę około godz. 11.15 w podłowickim Błędowie. Mężczyzna - z nieznanych jeszcze przyczyn - ugodził nożem matkę. Następnie wsiadł do ciągnika siodłowego z naczepą i zaczął uciekać.

- Kobietę helikopterem LPR przetransportowano do szpitala w Łodzi. Niestety zmarła – powiedział w rozmowie z Faktem Adam Kolasa z KWP w Łodzi.

Poszukujący jej syna policjanci ustalili, że pojechał w stronę Łowicza. Podjęli próbę zatrzymania samochodu, ale 31-latek nie reagował na polecenia. Próbowali zablokować drogę, ale tir staranował jeden z radiowozów. W końcu zatrzymali go koło Goleńska po tym, jak oddali kilka strzałów w opony.

Wykonane po zatrzymaniu 31-latka wstępne badanie wykazało, że był trzeźwy. Pobrano mu krew, aby sprawdzić, czy nie był pod wpływem narkotyków.

RadioZET.pl/PAP/Fakt/DG 

Oceń