Zamknij

7-miesięczne dziecko spadło z przewijaka. Z pękniętą czaszką trafiło do szpitala

Redakcja
04.07.2018 18:54
Przewijak
fot. Shutterstock

W restauracji mieszczącej się przy drodze krajowej S8 w Piotrkowie Trybunalskim doszło do niebezpiecznego wypadku. Przewijak w toalecie niespodziewanie się złożył i wypadło z niego 7-miesięczne dziecko. Chłopiec z pękniętą czaszką trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowe popołudnie. W lokalu zatrzymali się rodzice podróżujący wraz z trójką dzieci, w tym jednym niemowlęciem. I ono właśnie wymagało przewinięcia, dlatego też matka dziecka udała się z nim do specjalnie do tego przystosowanego pomieszczenia.

Dziecko spadło z przewijaka, trafiło do szpitala

W pewnym momencie urządzenie niespodziewanie się złożyło, a dziecko spadło na powierzchnię wyłożoną kafelkami, uderzając o głowę. Rodzice natychmiast wezwali pogotowie, a gdy ratownicy medyczni dotarli na miejsce, podjęto decyzję o przetransportowaniu chłopca do szpitala w Bełchatowie.

Zobacz także

Niemowlę ma pękniętą czaszkę, a lekarze walczą o jego zdrowie. - Nasi specjaliści zajęli się chłopczykiem. Jego pobyt u nas planowany jest na około tydzień. Nie wymaga transportu do ośrodka o wyższym poziomie referencyjności - mówi w rozmowie z "Dziennikiem Łódzkim" Katarzyna Bobczyńska, rzecznik szpitala.

Policja i prokuratura badają sprawę

Dlaczego i w jakich okolicznościach w ogóle doszło do wypadku? Odpowiedzi na te pytania próbują znaleźć funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim. Śledztwo nadzoruje także miejscowa prokuratury. Na razie wiadomo, że policjanci dokonali już oględzin pomieszczenia wyposażone w sprzęt przewijający i zabezpieczyli nagrania monitoringu.

- Jestem przekonana, że urządzenie działa sprawnie. Mechanizm był sprawdzony. Jest nam bardzo przykro z powodu wypadku. Mamy nadzieję, że zostaną wyjaśnione przyczyny, które doprowadziły do tej sytuacji - przekonuje w rozmowie z "DŁ" Marta Szczepocka, kierownik restauracji.

Chcesz wiedzieć więcej? Śledź grupę Newsy Radia ZET na Facebooku!

RadioZET.pl/Dziennik Łódzki/MP