Zamknij

To cud, że nikt nie zginął... Bryła lodu uderzyła w osobówkę [FOTO]

Redakcja
19.01.2018 09:06
To cud, że nikt nie zginął... Bryła lodu uderzyła w osobówkę [FOTO]
fot. KMP Łódź

To zdarzenie mogło zakończyć się tragicznie. Podczas manewru wymijania z naczepy samochodu ciężarowego spadła bryła lodu, która uderzyła w jadący w przeciwnym kierunku samochód osobowy. Policja przypomina o obowiązku dokładnego przygotowania samochodu do jazdy. 

Zagłosuj

Czy odśnieżasz swój samochód przed podróżą?

Liczba głosów:

Do zdarzenia doszło 17 stycznia br. kilka minut po godzinie 10 na drodze krajowej nr 60. Jak się okazało, nie było to typowa kolizja drogowa, ponieważ nie doszło do zderzenia się ze sobą samochodów - informuje KMP w Łodzi. 

Na łuku drogi podczas wymijania się dwóch pojazdów z naczepy samochodu ciężarowego spadła bryła lodu, która uderzyła w przednią szybę samochodu osobowego vw caddy rozbijając ją i wpadając do środka. Na szczęście pasażerowie nie odnieśli ciężkich obrażeń. 

262-52905
fot. KMP Łódź

Obowiązek usuwania śniegu i lodu

Art. 66 Prawa o ruchu drogowym nakłada na kierowcę obowiązek utrzymania pojazdu w takim stanie, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu drogowego i nie narażało kogokolwiek na szkodę.

Zobacz także

Kierowcy ciężarówek powinni pamiętać o dokładnym usuwaniu zalegającego śniegu i lodu z plandek i zabudowań przyczep i naczep.

RadioZET.pl/KMP Łódź/DG