Zamknij

82-latka chciała wnieść narkotyki do więzienia. Strażników miał zmylić...mielony pieprz

Redakcja
28.02.2019 15:54
Więzienie
fot. Pixabay

82-letnia kobieta próbowała przemycić narkotyki do Zakładu Karnego w Łowiczu. Ukryła je pod biustonoszem, a dodatkowo obwiązała torebkami z mielonym pieprzem. Została zatrzymana - poinformował  rzecznik łowickiego więzienia por. Robert Stępniewski.

Jak wyjaśnił, kobieta chciała przemycić narkotyki dla syna, który odbywa karę pozbawienia wolności w ZK w Łowiczu. W sumie miała przy sobie siedem zawiniątek o konsystencji plasteliny koloru brunatnego. Badanie narkotestem wykazało obecność w substancji kannabinoidów, czyli substancji psychoaktywnych uzyskiwanych z konopii indyjskich (obecnych np. w haszyszu).

Rzecznik zwrócił uwagę, że poruszająca się o kulach 82-latka wykazała się "niemałym sprytem". "Nie dość, że narkotyki ukryła pod biustonoszem, to dodatkowo obwiązała je torebkami z mielonym pieprzem, aby zmylić czujność psa specjalnie szkolonego do ich wykrywania" - powiedział.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

Podkreślił, że "na szczęście" czujni okazali się funkcjonariusze pełniący służbę przy wejściu do jednostki, którzy wytypowali kobietę do kontroli osobistej. Narkotyki zabezpieczono i przekazano łowickiej policji, zatrzymana została również 82-latka. Kobiecie może zostać postawiony zarzut posiadania środków odurzających. Grozi za to do trzech lat pozbawienia wolności. Dyrektor ZK wszczął w tej sprawie czynności wyjaśniające.

Zobacz także

Zwrócił uwagę, że to kolejne w ostatnich tygodniach udaremnienie przez funkcjonariuszy Służby Więziennej z Łowicza próby wniesienia na teren zakładu niedozwolonych substancji. Wśród osób próbujących wnieść narkotyki na teren więzienia był również mąż zatrzymanej kobiety.

RadioZET.pl/PAP/MP