Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Gmina sprzedaje luksusowe porsche. Zostało w spadku po zadłużonym biznesmenie

12.03.2019 15:29
xxx wiadomosci

Gmina w województwie łódzkim próbuje sprzedać luksusowy samochód warty 300 tysięcy złotych. Po śmierci lokalnego biznesmena nikt nie chciał bowiem przyjąć majątku, gdyż mężczyzna zostawił oprócz tego kilkumilionowe długi. 

Samochód fot. Gmina Maków

Sprawa, o której pisze tvn24.pl, pochodzi z województwa łódzkiego, konkretnie z gminy Maków k. Skierniewic. Lokalny przedsiębiorca zmarł w zeszłym roku, zostawiając po sobie luksusowe porsche oraz piękny dom.

Niestety, oprócz tego pozostały po nim długi w wysokości ok. 4 mln złotych, co spowodowało, że żaden z jego krewnych i bliskich nie zdecydował się przyjąć spadku. W sytuacji odmowy majątek przechodzi na gminę, w której zmarły był zameldowany.

Auto wyprodukowano w 2015 roku. Na liczniku ma „przejechane” ponad 5 tys. km, a cena wywoławcza wynosi 251 tysięcy. Termin licytacji upływa 8 kwietnia. Wójt gminy Jerzy Stankiewicz w rozmowie tvn24.pl zapewnia, że uda się znaleźć nabywcę. Deklaruje również, że auto nie stanie się „służbowe” w przypadku, gdyby nie zostało sprzedane. 

RadioZET.pl/tvn24.pl/MP

Oceń