Zamknij
Wypadek
5 Zobacz galerię
fot. KPP Pajęczno

Do groźnego wypadku z udziałem dwóch samochodów doszło między Pajęcznem a Makowiskami (woj. łódzkie). W wyniku zdarzenia ciężko ranny został nadkom. Robert Baryła, szef Komendy Powiatowej Policji w Radomsku. Policja zaapelowała o oddawanie krwi dla poszkodowanego funkcjonariusza. 

Do groźnego wypadku doszło we wtorek na drodze krajowej nr 42 między Pajęcznem a Makowiskami (woj. łódzkie). Ze wstępnych ustaleń wynika, że 35-letni kierowca bmw nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i najechał na tył nissana, którym kierował 49-letni mieszkaniec Radomska. 

W wyniku uderzenia radomszczanin stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu, a następnie uderzył w drzewo. Został w stanie ciężkim przetransportowany śmigłowcem do szpitala. W zdarzeniu ucierpiała także 21-letnia pasażerka bmw. Teraz policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności wypadku. 

Wypadek w woj. łódzkim. Komendant policji w ciężkim stanie

Kierowcą nissana był nadkom. Robert Baryła, komendant policji w Radomsku. "Nadkom. Robert Baryła Komendant Powiatowy Policji w Radomsku został ciężko ranny w wypadku samochodowym. Jest hospitalizowany w Łodzi w Szpitalu im. Kopernika. Pilnie potrzebna jest krew" - zaapelowano na Twitterze łódzkiej policji. 

- Po wypadku drogowym komendant Baryła ma liczne obrażenia, jest w śpiączce farmakologicznej. [...] - Potrzebna jest krew. Policjanci już się zorganizowali. Dziękujemy za wsparcie zbiórki, bo przecież krew jest także potrzebna innym poszkodowanym w wypadkach drogowych - przekazała w rozmowie z Polską Agencją Prasową rzeczniczka policji w woj. łódzkim mł. insp. Joanna Kącka.

Jak podaje polsatnews.pl, nadkom. Robert Baryła pełni służbę w policji od 27 lat. Komendantem policji w Radomsku jest od 1 marca bieżącego roku, wcześniej pełnił funkcję zastępcy szefa radomszczańskiej KPP. 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/KPP Pajęczno/Twitter/polsatnews.pl