Zamknij

Ktoś wyrzucił na mróz 10 szczeniaków. Prawie umarły z wychłodzenia

09.02.2021 12:15

Policja szuka osoby, która w okolicach Aleksandrowa Łódzkiego wyrzuciła na mróz 10 jednodniowych szczeniąt. Skrajnie wyziębione psy, leżące na leśnej polanie, znalazł przypadkowy mężczyzna. Na razie trwa walka o życie zwierząt, które omal nie umarły z wychłodzenia. 

Szczeniaki wyrzucone na mróz
fot. Mateusz Szkudlarek/Radio ZET i KPP w Zgierzu (dzięki uprzejmości Katarzyna Rezler z SOS Zwierz Aleksandrów Łódzki

Informację o dramacie małych czworonogów przekazały m.in. Komenda Powiatowa Policji w Zgierzu, stowarzyszenie SOS Zwierz Aleksandrów Łódzki, a także łódzki reporter Radia ZET Mateusz Szkudlarek:

Skrajnie wyziębione psy, leżące na leśnej polanie we wsi Brużyczka Mała w okolicach Aleksandrowa Łódzkiego, znalazł przypadkowy mężczyzna. Znalazca natychmiast powiadomił służby. Zwierzęta zostały uratowane, teraz trwa walka ich o życie.

Szczeniaki zaczęły już jeść z butelki, przez smoczek. Jak mówi w rozmowie z Radiem ZET Katarzyna Rezler z SOS Zwierz Aleksandrów Łódzki, pieski leżały w gołym polu i gdyby nie zostały znalezione, ich szansę na przeżycie w tak trudnych warunkach atmosferycznych byłyby właściwie bliskie zeru. 

Ten, kto to zrobił [wyrzucił je na mróz - przyp. red.], znęcał się nad nimi ze szczególnym okrucieństwem. Można powiedzieć, że to zwyrodnialec, bo nie ma innej nazwy na tę osobę  Katarzyna Rezler, SOS Zwierz Aleksandrów Łódzki

Za pomoc w namierzeniu człowieka, który wyrzucił szczenięta, została wyznaczona nagroda w wysokości 1600 złotych. Wszystkie osoby, które mają informacje dotyczące tego zdarzenia bądź sprawcy, proszone są o kontakt z Komisariatem Policji w Aleksandrowie Łódzkim przy ul. Piotrkowskiej 10/12 lub telefonicznie 47 842-53-60, a także bezpośrednio z SOS Zwierz pod numerem (42) 270-03-21. 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/MSz/Twitter/zgierz.policja.gov.pl