Matka znęcała się nad 8-letnią córką. Dziewczynka zwierzyła się babci

Magdalena Kulej
15.03.2019 18:25
Matka znęcała się nad 8-letnią córką. Dziewczynka zwierzyła się babci
fot. Shutterstock

Sąd w Rawie Mazowieckiej aresztował 34-letnią kobietę podejrzaną o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad 8–letnią córką. Grozi jej kara do 10 lat więzienia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Matka miała bić dziecko, ciągnąć je za włosy i upokarzać. 34-latka z Rawy Mazowieckiej podejrzana o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad 8-letnią córką – decyzją sądu – trafi teraz do aresztu na 3 miesiące.

Sprawa wyszła na jaw, gdy kobieta trafiła do szpitala. Pod jej nieobecność ktoś musiał zająć się i 3-letnim synem i 8-letnią córką. Chłopcem zajął się ojciec dzieci,  dziewczynką jej babcia.

Zobacz także

"Wówczas zwierzyła się jej, że jest ofiarą przemocy fizycznej i psychicznej. Na jej ciele widoczne były sińce. Dziecko trafiło na obserwację do jednego z łódzkich szpitali. Na szczęście nie doszło do powstania poważniejszych obrażeń" - powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

Jak dodaje, do znęcania się nad dziewczynką mogło dochodzić od 4 lat.

Po opuszczeniu szpitala kobieta została zatrzymana, a następnie w prokuraturze rawskiej usłyszała zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad 8-letnią córką. Na wniosek prokuratury sąd aresztował kobietę na trzy miesiące. Grozi jej nawet do 10 lat widzenia.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/MaOs/MK