Zamknij

Nie żyje 3-letni Nikoś. Był gwałcony i bity

Redakcja
17.10.2017 13:24

Nie żyje trzyletni Nikoś. Chłopczyk trafił pod opiekę nieodpowiedniej osoby - mężczyzny, którego matka 3-latka poznała w internecie. Z ustaleń śledczych wynika, że 25-letni obywatel Kanady zgwałcił i pobił Nikosia na śmierć.

Nie żyje 3-letni Nikoś. Był gwałcony i bity
fot. Pixabay

- Pracuję tak długo i po raz pierwszy coś takiego widziałam. Dziecko było w bardzo ciężkim stanie, według mnie agonalnym. Bez kontaktu, źrenice sztywne, niereagujące, zachowana była czynność serca, pojedyncze oddechy - tak o stanie 3-letniego Nikosia w programie ''Uwaga'' na antenie TVN mówiła Anna Bieda, pediatra ze szpitala powiatowego w Wieruszowie. Dziecko miało ponadto siniaka na lewym biodrze, zasinienia na głowie i pojedyncze zadrapania na brzuchu. Mimo walki o jego życie, chłopca nie udało się uratować.

Zobacz także

Zdaniem śledczych z sieradzkiej prokuratury, przyczyną śmierci 3-latka były "urazy czaszkowo-mózgowe, powikłane masywnym obrzękiem i rozmiękaniem mózgu". - Obrażenia te powstały w wyniku działania dużej siły. Zakres pozostałych obrażeń i ich umiejscowienie wskazują jednoznacznie na udział osób trzecich w ich powstaniu, a także na dokonanie gwałtu - poinformowała Jolanta Szkilnik. 

Do tragedii doszło na początku października w Wieruszowie w województwie łódzkim. Matka po powrocie do domu zastała nieprzytomne dziecko, które pozostawało pod opieką partnera poznanego w internecie. Mężczyzna tłumaczył, że chłopiec uderzył się o grzejnik. Kobieta uwierzyła w tę wersję zdarzeń. Zadzwoniła po pogotowie. Chłopiec w ciężkim stanie trafił do szpitala w Łodzi, gdzie zmarł. 

RadioZET.pl/TVN/DG