Zamknij

Tragedia na spływie kajakowym. Nie żyje jeden z uczestników

02.06.2019 10:39

Nie żyje jeden z uczestników spływu kajakowego w woj. łódzkim. 35-latek wypadł z kajaku w momencie, gdy ten się wywrócił. Pomimo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej, nie udało się go uratować. 

Spływ
fot. Facebook/OSP Jedlno Drugie

Jak podaje Dziennik Łódzki, do tragedii doszło w sobotnie popołudnie podczas spływu kajakowego Wartą w Zakrzówku Szlacheckim (pow. radomszczański, woj. łódzkie). Jeden z kajaków, w którym płynęło dwóch 35-letnich mężczyzn, wywrócił się, przez co obaj z niego wypadli:

Na miejsce natychmiast wezwano służby: policję, straż pożarną, a także ratowników WOPR, którzy reanimowali obydwu uczestników. - Wyciągnięci z wody mężczyźni byli reanimowani, niestety jednego z nich nie udało się uratować, zmarł. Drugiego przetransportowano do szpitala - mówi w rozmowie z "Dziennikiem Łódzkim" podinsp. Wojciech Auguścik z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku

Zobacz także

Nie wiadomo, jakie były przyczyny ani dokładne okoliczności tragedii. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kajakarze nie zachowali wystarczającej ostrożności na rzece. 

RadioZET.pl/Dziennik Łódzki/Facebook