Zamknij

Pijany 2-latek trafił do szpitala. Miał 1,8 promila alkoholu w organizmie

Redakcja
14.11.2018 23:30
Łódzkie. Pijany 2-latek trafił do szpitala w Bełchatowie
fot. siam.pukkato/Shutterstock (ilustracyjne)

Dwuletni chłopiec z 1,8 promila alkoholu w organizmie trafił do szpitala w Bełchatowie (woj. łódzkie). Zataczającego się chłopczyka zauważył dziadek dziecka, pod którego opieką znajdował się malec. Według matki 2-latka doszło do nieszczęśliwego wypadku.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Jak podało Radio Łódź, dziecko przywiezione przez matkę trafiło pod opiekę lekarzy we wtorek wieczorem. – Chłopczyk zataczał się i miał problemy ze świadomością – mówiła Katarzyna Babczyńska, rzeczniczka prasowa bełchatowskiego szpitala.

Zobacz także

Jak relacjonowała matka 2-latka, zostawiła chłopczyka pod opieką dziadka i wujka, ponieważ sama musiała pojechać do lekarza z babcią dziecka. Kiedy dziadek zajmował się jednym z klientów w sklepie, 2-latek wyszedł do wujka. W tym momencie malec miał znaleźć butelkę wódki, którą zostawił prawdopodobnie jeden z klientów.

– Chłopiec napił się tego trunku. Dosłownie chwilę później do zataczającego się dwulatka podszedł dziadek, który wyczuł silną woń alkoholu – informowała Katarzyna Babczyńska.

Dwulatek spędził całą noc podłączony do kroplówki. W szpitalu nic mu nie dolegało poza silnym pragnieniem. Dziecko opuściło już placówkę medyczną i wróciło pod opiekę rodziców.

Zobacz także

RadioZET.pl/Radio Łódź/PTD 

C