Ukrywał się przed policją 12 lat. Zmieniał wygląd i używał dokumentów brata

Redakcja
17.02.2019 12:34
Policja
fot. Shutterstock

W ręce policjantów z Radomska wpadł 59-letni mężczyzna poszukiwany od 12 lat na podstawie listów gończych. Przez tak długi czas ukrywał się m.in. dzięki zmianie wyglądu i posługiwaniu się danymi swojego brata.

O zatrzymaniu poszukiwanego b. mieszkańca Przedborza (woj. łódzkie) poinformowała kom. Aneta Wlazłowska z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

- Mężczyzna 12 lat temu zerwał kontakt z rodziną i wyjechał z Przedborza. Na początku lutego dociekliwi policjanci dowiedzieli się, że 59-latek jest pracownikiem budowlanym we Wrocławiu. Dodatkowo ustalili, że poszukiwany zmienił wygląd i przez wiele lat posługiwał się danymi swojego brata. To pozwoliło na wytypowanie czterech placów budowy, gdzie na jednym z nich znaleźli poszukiwanego – wyjaśniła rzeczniczka radomszczańskiej policji.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

Dodała, że poszukiwany mężczyzna był kompletnie zaskoczony, ale zdawał sobie sprawę z czym wiąże się wizyta policjantów w miejscu jego pracy. - Podczas rozmowy z funkcjonariuszami stwierdził, że szybciej "spodziewałby się zobaczyć na tej budowie diabla niż policjantów, którzy go tam znaleźli" – relacjonowała.

Zobacz także

Mężczyzna został doprowadzony do policyjnego aresztu, a następnie do zakładu karnego, gdzie będzie odbywał karę pozbawienia wolności zasądzoną w 2007 roku.

RadioZET.pl/PAP/MP