Zamknij

Kolejny pożar wysypiska śmieci. Ponad 20 zastępów straży pożarnej opanowało ogień

Redakcja
04.07.2018 22:37
Pożar
fot. Facebook/Strażacki.pl - portal strażaków

Opanowano ogień na wysypisku śmieci w miejscowości Mostki w pow. zduńskowolskim (woj. łódzkie). Trwa jego dogaszanie. Na miejscu zdarzenia pracuje ciężki sprzęt, m.in. spychacze.

Poinformował o tym w środę wieczorem oficer prasowy Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi st. kpt. Jędrzej Pawlak. Dodał, że w akcji brało udział ponad 30 zastępów. Dogaszanie pogorzeliska może potrwać jeszcze wiele godzin.

Według rzecznika prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie. Zdaniem lokalnych władz nie ma zagrożenia dla okolicznych mieszkańców.

Zobacz także

Zgłoszenie o pożarze strażacy otrzymali kilka minut po godz. 18. Płonęło wysypisko śmieci komunalnych, gdzie składowano przede wszystkim plastikowe odpady. Ogień objął około 1,5 tys. m kw. powierzchni wysypiska.

W ostatnich tygodniach do pożarów wysypisk śmieci dochodziło w różnych częściach kraju. Płonęło m.in. wysypisko w Zgierzu, składowisko opon w Trzebini, wysypisko w miejscowości Wszedzień koło Mogilna (Kujawsko-Pomorskie). Według służb wiele wskazuje na to, że niektóre pożary wysypisk nie były przypadkowe, chodziło o nielegalne pozbycie się odpadów.

RadioZET.pl/PAP/MP