Zamknij

Przez 1,5 roku mieszkał ze zwłokami matki. W tym czasie pobierał jej rentę

22.10.2019 15:08
Grabów woj. łódzkie
fot. Damian Klamka/East News

Aż półtora roku czekał na ujawnienie sekret jednej rodzin w gminie Grabów (woj. łódzkie). Dopiero teraz bowiem okazało się, że jedna z mieszkanek od kilkunastu miesięcy nie żyje. Syn jednak nie wyprawił jej pogrzebu, zamiast tego cały czas przechowywał w domu jej zwłoki i pobierał przysługującą jej rentę. 

O sprawie jako pierwsze poinformowało Radio Łódź. Policjantów zaalarmowała anonimowa osoba z sąsiedztwa, zaniepokojona tym, że od dłuższego czasu nie widziała 72-latki. Prawda okazała się jednak makabryczna - kobieta od 1,5 roku nie żyła. 

Zobacz także

- Na terenie gminy Grabów ujawniono zwłoki kobiety, której ciało prawdopodobnie przez półtora roku leżało w domu. W sprawie zatrzymano jej syna, ale z uwagi na brak dowodów na przestępcze przyczynienie się do zgonu matki, przedstawiono mu zarzut wyłudzenia pieniędzy z tytułu odbierania za nią renty - powiedział w rozmowie z rozgłośnią Tomasz Szczepanek z Prokuratury Okręgowej w Łodzi. 

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

Przyczyny oraz dokładne okoliczności śmierci będzie można ustalić dopiero po przeprowadzeniu i otrzymaniu wyników z sekcji zwłok Wszystko z uwagi na fakt, że ciało kobiety było znajdowało się w stanie zaawansowanego rozkładu. 

Zobacz także

Jej 54-letniemu synowi grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności. Jak podaje tvn24.pl, istnieje jednak prawdopodobieństwo, iż zostanie mu także postawiony zarzut zbezczeszczenia zwłok. 

RadioZET.pl/Radio Łódź/tvn24.pl