Zamknij

Radny PiS, wujek Andrzeja Dudy, spowodował kolizję. Miał wypić „naparsteczek” alkoholu [WIDEO]

Redakcja
18.11.2018 22:06
Kolizja
fot. Facebook/Telewizja NTL

Wywodzący się z PiS nowo wybrany radny powiatu radomszczańskiego straci swój świeżo wywalczony mandat. Wszystko przez kolizję samochodową, do której doprowadził. Jak sam twierdzi, brał wcześniej silne leki, które źle zareagowały z niewielką dawką alkoholu. Zapowiedział jednak, że złoży rezygnację z funkcji. 

O sprawie piszą lokalne media. Do zdarzenia doszło w piątek, ok. godz. 14:30, w Radomsku (woj. łódzkie). Wiesław K., świeżo upieczony radny powiatu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, wjechał swoim autem w ogrodzenie jednej z posesji. Gdy gospodarz wyszedł z domu, zobaczył rozbity pojazd i wychodzącego z niego kierowcą, który mógł być pod wpływem alkoholu. Szybko zaalarmował więc policję.

Policjanci przebadali K. alkomatem, który wykazał obecność 0,9 promila alkoholu we krwi mężczyzny. Przetransportowali go też do szpitala. Nagranie z incydentu trafiło już do internetu:

K. w rozmowie „Gazetą Radomszczańską” tłumaczy, że tego samego dnia rano zażył silne leki, ponieważ walczy z krwiakiem, jednak przez nieuwagę nie doczytał ulotki. Potem uczestniczył w spotkaniu towarzyskim, podczas którego – jak sam twierdzi – wypił „naparsteczek” alkoholu, który mógł wywołać negatywną reakcję w organizmie. 

Zobacz także

Poinformował już jednak zarząd regionalny partii, że w poniedziałek złoży rezygnację z funkcji radnego, ale jako powód tej decyzji podał problemy zdrowotne. Ma również nadzieję, że dzięki przedstawionej stosownej dokumentacji medycznej, ewentualny wyrok zostanie złagodzony. 

Były prezes PGK i wujek Andrzeja Dudy

Na razie nie wiadomo, jak zakończy się sprawa. K. grozi teraz nawet do dwóch lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych grzywny oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Zobacz także

Media przypominają również, że Wiesław K. to wieloletni prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Radomsku oraz prywatnie wujek prezydenta Andrzeja Dudy. 

RadioZET.pl/Gazeta Radomszczańska/Gazeta.pl/MP