Zamknij

Zderzenie lokomotywy z autobusem. Są ranni

Redakcja
27.08.2018 18:53
Łódzkie. Ranni po zderzeniu lokomotywy z autobusem
fot. KPP Opoczno

Groźny wypadek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Skronina (woj. łódzkie). Kierowca autobusu relacji Opoczno-Skronina prawdopodobnie nie zatrzymał się przed znakiem zatrzymania. W wypadku zostały ranne trzy osoby.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podali policjanci z Opoczna, nieznanych przyczyn 57 letni-kierowca autobusu kursowego relacji Opoczno-Skronina, prawdopodobnie nie zatrzymał się przed przejazdem kolejowym i wjechał wprost pod nadjeżdżającą lokomotywę.

Zobacz także

W wyniku zderzenia ciężkich obrażeń ciała doznał kierowca autobusu. Jedyny pasażer także został poważnie ranny. Obaj mężczyźni trafili do szpitali w województwie świętokrzyskim. Maszynista z ogólnymi obrażeniami ciała został przewieziony do opoczyńskiego szpitala.

Na miejscu działają służby, m.in. trzy jednostki straży pożarnej. Zablokowana jest jednotorowa trasa towarowa Opoczno - Końskie.

Zobacz także

Jak mówi Radiu ZET Barbara Stępień z policji w Opocznie, uderzenie było tak silne, że lokomotywa przeciągnęła autobus kilkadziesiąt metrów dalej.
Przyczyny wypadku wyjaśniają na miejscu policja i prokurator. Droga jest zablokowana. Utrudnienia potrwają kilka godzin. na miejsce ściągany jest specjalistyczny sprzęt aby wyciągnąć wykolejona lokomotywę.

Zobacz także

RadioZET.pl/PANA/PAP/PTD