Zamknij

Młody mężczyzna utonął w Pilicy. Skoczył do wody, mimo że nie umiał pływać

13.07.2020 13:54
22-latek utonął w Pilicy
fot. LUKASZ SOLSKI/East News (zdjęcie ilustracyjne)

22-latek utopił się w Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim. Z relacji świadków wynika, że mężczyzna nie potrafił pływać, a mimo to zdecydował się na skoki do wody. 

Do tragedii doszło niedaleko ulicy Kępa. Z ustaleń policjantów wynika, że grupa młodych osób odpoczywała nad przepływającą przez miasto Pilicą.

Informacja wpłynęła na policję w niedzielę po godzinie 18:00. Świadkowie zgłosili, że nad Pilicą miało dojść do utonięcia mężczyzny.

Zobacz także

22-latek utopił się w Pilicy. Nie potrafił pływać

Jak dowiedzieli się funkcjonariusze, tego samego dnia od około godziny 15:30 nad rzeką wypoczywał 22-letni mieszkaniec gminy Lubochnia w towarzystwie 15-latki i jej 17-letniego kolegi z Tomaszowa Mazowieckiego. 

Cała trójka mimo niskiej temperatury wody i powietrza zdecydowała się na kąpiel. Do wody mieli wchodzić po kilka razy.

Jak wynika z relacji świadków, w pewnym momencie, mimo braku umiejętności pływackich, 22-latek zdecydował się na skok do wody, przepłynął około metra i zaczął się topić. Mimo szybkiej reakcji nastolatków nie udało się im uratować towarzysza wypoczynku. Mężczyzna zniknął pod lustrem wody w miejscu, gdzie rzeka ma silny nurt

- relacjonował asp. Grzegorz Stasiak z tomaszowskiej policji.

Na miejsce wezwano strażaków. Jeden z nich, płetwonurek, znalazł 22-latka.

Wyłowił topielca w odległości około 20 metrów od jego wejścia do wody

- przekazał rzecznik.

Mimo podjętej reanimacji lekarz pogotowia stwierdził zgon mężczyzny. Na polecenie prokuratora zwłoki zabezpieczono do sekcji.

To już kolejna w tym sezonie ofiara utonięcia w województwie łódzkim. Funkcjonariusze apelują o zdrowy rozsądek i przypominają o zasadach bezpiecznej kąpieli.

"Należy kąpać się wyłącznie w miejscach strzeżonych tam, gdzie nad naszym bezpieczeństwem czuwają ratownicy. Przestrzegajmy regulaminu kąpieliska, na którym przebywamy. Stosujmy się do uwag i zaleceń ratowników" - ostrzega tomaszowska policja.

Zobacz także

RadioZET.pl/KPP w Tomaszowie Mazowieckim/PAP