Zamknij

Ukradł puszkę z datkami na chore dziecko. "Mimo to wydał całość na alkohol"

Mikołaj Pietraszewski
03.02.2020 12:23
Ukradł puszkę z datkami na chore dziecko. "Mimo to wydał całość na alkohol"

35-letni mieszkaniec Koluszek (woj. łódzkie) odpowie za kradzież puszki z datkami na chore dziecko. Grozi mu za to do 5 lat więzienia. Dodatkowo mężczyzna podejrzany jest o włamanie do sklepu i kradzież alkoholu. Przestępstwa zagrożonego karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

Puszkę z pieniędzmi zbieranymi w jednym ze sklepów w Koluszkach na rzecz chorego dziecka skradziono pod koniec stycznia. Było w niej ok. 600 zł. Złodziej zabrał stojącą na ladzie skarbonkę z datkami, wykorzystując chwilową nieobecność pracowników.

Zobacz także

Jak wyjaśniła st. sierż. Aneta Kotynia z Komendy Powiatowej Policji Łódź-Wschód, sprawcę kradzieży rozpoznał na nagraniu z monitoringu policjant, który zajmuje się zwalczaniem przestępczości narkotykowej.

Zatrzymany mężczyzna przyznał się do kradzieży puszki z datkami. Wiedział, że pieniądze pochodziły ze zbiórki charytatywnej, ale mimo to wydał całość na alkohol

st. sierż. Aneta Kotynia

35-latek przyznał się także do kradzieży z włamaniem, której dokonał w Wigilię. Mężczyzna włamał się do jednego z marketów w Koluszkach i ukradł cztery butelki wódki o łącznej wartości blisko 100 zł.

Podejrzany, który w przeszłości miał wielokrotnie konflikty z prawem i był znany policji, usłyszał zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem. Za zrabowanie puszki z datkami grozi mu kara do 5 lat więzienia, a za kradzież z włamaniem nawet do 10 lat. 

RadioZET.pl'/PAP