Zderzenie busa z pociągiem. Pięciu rannych

Redakcja
30.08.2018 10:15
Łódzkie. Zderzenie busa z pociągiem. 5 rannych
fot. Patryk Kosmider/Shutterstock

Pięć osób zostało rannych podczas zderzenia busa z pociągiem w Miedniewicach (woj. łódzkie), do którego doszło po godz. 7 w czwartek. Najciężej ranny został kierowca samochodu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak poinformował rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi Jędrzej Pawlak, podczas wypadku poszkodowanych zostało pięć osób.

Zobacz także

Jedna z nich w stanie ciężkim została odwieziona do szpitala w Łodzi śmigłowcem – to kierowca samochodu. Pozostałe trafiły do szpitala w Skierniewicach.

– Tutaj jest dobra widoczność, przejazd jest oznakowany. Kierowca ewidentnie nie zachował ostrożności – poinformował Mariusz Wielgosz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Skierniewicach, cytowany przez Radio Łódź. Dodał, że pojazdem podróżowali pracownicy najprawdopodobniej firmy budowlanej, którzy jechali do pracy.

Zobacz także

Bus zderzył się z pociągiem służbowym (nieprzewożącym pasażerów) relacji Gdynia–Rzeszów. Na miejscu zdarzenia pracują obecnie służby, m.in. policja, która będzie ustalać przyczynę zdarzenia.

– Te tory są najczęściej uczęszczane przez pociągi towarowe – podkreślił aspirant sztabowy Artur Bisingier, zastępca naczelnika wydziału prewencji komendy policji w Skierniewicach, cytowany przez Radio Łódź.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/Radio Łódź/PTD