Pół roku więzienia za pobicie egipskiego pracownika baru z kebabem. Sąd nie miał wątpliwości

Redakcja
16.06.2017 19:09
Sąd
fot. Jakub Orzechowski/Agencja Gazeta

20-latek z Łomży został skazany na pół roku więzienia, grzywnę oraz poniesienie kosztów procesu za pobicie pracownika kebabu. Sąd wymierzył mu dość surową karę, ponieważ mężczyzna był już wcześniej karany.

Do zdarzenia doszło w listopadzie ubiegłego roku. 20-latek był jednym z trzech napastników, którzy brali udział w ataku na łomżyński kebab. Jeden z agresorów również podlega postępowaniu karnego, tożsamości trzeciego z nich dotychczas nie udało się ustalić.

Według relacji świadków oraz poszkodowanego, cała trójka miała wyzywać swoją ofiarę od "brudasów". Oskarżony zarzekał się, że niewiele z feralnej nocy pamięta, gdyż był pod wpływem alkoholu.

Egipcjanin - który w międzyczasie opuścił już Polskę - domagał się wyrównania kosztów poniesionych strat. Sąd Okręgowy w Łomży wydał jednak surowszy dla 20-latka werdykt - pół roku więzienia, grzywna oraz scedował na niego koszty procesu. Wszystko dlatego, że był już wcześniej karany za pobicie.

Sędzia Grzegorz Skrodzki podkreślił, że napaść miała charakter rasistowski. - Tego typu określenia zupełnie nie pasują nie tylko do osoby samego pokrzywdzonego, ale również do warunków, w jakich powinni cudzoziemcy funkcjonować w naszym kraju - powiedział cytowany przez Gazeta.pl.

RadioZET.pl/Gazeta.pl/MP