Zamknij

Znalazł w mieszkaniu zakrwawionego psa. Zwierzę miało powybijane zęby

09.09.2021 12:16
Pies
fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzęciem postawiła łomżyńska prokuratura 51-letniemu mieszkańcowi miasta, podejrzanemu o skatowanie własnego psa. Mężczyzna twierdził, że jedynie go kopnął. Zwierzę przeżyło, ale ma m.in. uszkodzony kręgosłup i wybite zęby.

Łomża. Psa w takim stanie - zakrwawionego i bez sił, by się podnieść - znalazł syn 51-latka, gdy odwiedził ojca w jego mieszkaniu. Jeszcze przed wezwaniem policji zwierzę zawieziono do weterynarza.

Łomża. 51-latek skatował psa. Zwierzę miało powybijane zęby

Policjanci sprawdzili trzeźwość podejrzanego o skatowanie zwierzęcia, mężczyzna miał blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak poinformował zespół prasowy podlaskiej policji, relacjonował on policjantom, że gdy otwierał lodówkę pies go ugryzł, więc go kopnął. Siła była jednak ta duża, że ratując się i odskakując, zwierzę zerwało karnisz wraz z firankami.

Weterynarz ocenił obrażenia psa jako bardzo poważne - ma on uszkodzone oko, wybite zęby i podejrzenie złamania kręgosłupa. 51-latek został zatrzymany, usłyszał już zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Jest to przestępstwo zapisane w ustawie o ochronie zwierząt, za jego popełnienie grozi do 5 lat więzienia.

Prokuratura złożyła wniosek o areszt tymczasowy podejrzanego, który nie został przez sąd uwzględniony. Na razie nie wiadomo, czy śledczy będą składali zażalenie.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP (R. Fiłończuk)