Ostrzelano autobus miejski? Możliwe, że ktoś strzelał z wiatrówki

Redakcja
31.05.2019 22:23
Ostrzelano autobus miejski? Możliwe, że ktoś strzelał z wiatrówki
fot. Youtube/mylomza.pl/screen

Nietypowe zdarzenie, które mogło mieć tragiczny finał, opisał w piątek portal łomżyński mylomza.pl. W czwartek wieczorem, Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego poinformowało policję, że ktoś strzelał w kierunku autobusu miejskiego.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zdarzenie zostało zgłoszone przez samego kierowcę pojazdu – informuje portal. W wyniku strzało pękła całkowicie tylna szyba pojazdu. Na szczęście, żadnemu z pasażerów ani kierowcy nic się nie stało.

Zobacz także

Według rzeczniczki prasowej Komendy Miejskiej Policji w Łomży, asp. Eweliny Szlesińskiej, kierujący pojazdem mężczyzna po usłyszeniu niepokojących odgłosów zatrzymał autobus i czekał na przyjazd policjantów na pętli.

Zobacz także

Niepokojące odgłosy w tylnej części autobusu

Jak relacjonował, kiedy stał na skrzyżowaniu, usłyszał huk w tylnej części autobusu. Nie widział całego zdarzenia, dlatego tez nie mógł dokładnie określić, co się stało. Początkowo odniósł wrażenie, że któryś z pasażerów po prostu domykał okno.

Zobacz także

Kiedy zatrzymał się na pętli autobusowej, zauważył pęknięcia na tylnej szybie. Zawiadomił policję. Funkcjonariusze przyjechali na miejsce zgłoszenia, dokonali oględzin pojazdu i przesłuchali kierowcę. Obecnie, prowadzone są działania mające na celu wyjaśnić wszelkie okoliczności zdarzenia.

Na załączonym filmie widać uszkodzenie tylnej szyby. Policjanci podejrzewają, że szkody mół spowodować śrut z wiatrówki.

RadioZET/tvn24.pl/mylomza.pl/Youtuber