Nie wszystko na lotnisku musi być drogie. Lotnisko Chopina obniży cenę... wody

Redakcja
22.05.2017 08:16
Nie wszystko na lotnisku musi być drogie. Lotnisko Chopina obniży cenę... wody
fot. Mat. Pras.

Przed letnimi upałami warszawskie Lotnisko Chopina ma dobrą wiadomość dla pasażerów. Zapowiada obniżenie cen wody w butelkach oraz dostęp do bezpłatnej wody pitnej.

Decyzja lotniska to reakcja na poselską interpelację, której udzielił prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Marek Niechciał. - Na skutek podjętej przez podległy mi Urząd interwencji, jedyne krajowe lotnisko tranzytowe - Lotnisko Chopina - zadeklarowało podjęcie działań zmierzających do udostępnienia pasażerom na terenie strefy zastrzeżonej dodatkowych źródeł zaopatrzenia w wodę butelkowaną w przystępnej cenie oraz dostępu do źródeł bezpłatnej wody pitnej - napisano w odpowiedzi na poselską interpelację.

Zobacz także

Skargi na ceny wody pasażerowie wysyłali do urzędu od dawna. W styczniu UOKiK sprawdzał, czy na polskich lotniskach nie ma zmowy cenowej dotyczącej sprzedaży wody w butelkach. Do bagażu podręcznego zabrać można łącznie 100 ml płynów zapakowanych do jednej przezroczystej, zamykanej torby o pojemności 1 litra. Ceny wody na lotniskach wynoszą od 4 do 9 zł za pół litra.

RadioZET.pl/PAP/PortalSpozywczy/MAAL