Ryanair zamyka dwie krajowe trasy

Dominik Gołdyn
14.09.2017 11:33
Ryanair zamyka dwie krajowe trasy
fot. Pixabay

Irlandzka tania linia lotnicza przestanie latać na trasach krajowych z Lotniska Chopina w Warszawie do Wrocławia i Gdańska. Nastąpi to pod koniec marca 2018 roku. Ryanair składa również skargę na PPL do Komisji Europejskiej. 

Zagłosuj

Czy korzystasz z tanich linii lotniczych Ryanair?

Liczba głosów:

O sprawie informuje portal Fly4free.pl. Decyzja Ryanaira podyktowana jest alokacją stanowisk, z powodu której tania linia ma trudności z wykonywaniem operacji lotniczych.

– Z początkiem lipca PPL zaczął nas przesuwać na stanowiska położone tak daleko od terminala, że czas przejazdu autobusem do samolotu wynosił 20 minut. A ponieważ są to trasy o charakterze biznesowym, do tego realizowane po 3 razy dziennie, była to dla nas sytuacja nie do zaakceptowania – mówi w rozmowie z Fly4free.pl Juliusz Komorek, dyrektor ds. regulacyjnych i prawnych Ryanaira.

Tanie linie lotnicze złożyły skargę do PPL. Tuż po niej operator warszawskiego portu lotniczego przesunął samoloty Ryanair bliżej lotniskowego terminala. Zdaniem przewoźnika, to wciąż za mało. Stąd decyzja o zawieszeniu połączeń.

– Dlatego złożyliśmy już skargę do Komisji Europejskiej, ponieważ uważamy, że jest to nadużycie pozycji dominującej ze strony lotniska. Trasy z Warszawy do Gdańska i Wrocławia będą realizowane tylko do końca sezonu zimowego – mówi Komorek.

Ryanair pozostawia trasę z Warszawy do Szczecina, która jest realizowana raz dziennie.

RadioZET.pl/Fly4free.pl/DG