Zamknij

Ryanair zamyka dwie krajowe trasy

Redakcja
14.09.2017 11:33
Ryanair zamyka dwie krajowe trasy
fot. Pixabay

Irlandzka tania linia lotnicza przestanie latać na trasach krajowych z Lotniska Chopina w Warszawie do Wrocławia i Gdańska. Nastąpi to pod koniec marca 2018 roku. Ryanair składa również skargę na PPL do Komisji Europejskiej. 

Zagłosuj

Czy korzystasz z tanich linii lotniczych Ryanair?

Liczba głosów:

O sprawie informuje portal Fly4free.pl. Decyzja Ryanaira podyktowana jest alokacją stanowisk, z powodu której tania linia ma trudności z wykonywaniem operacji lotniczych.

– Z początkiem lipca PPL zaczął nas przesuwać na stanowiska położone tak daleko od terminala, że czas przejazdu autobusem do samolotu wynosił 20 minut. A ponieważ są to trasy o charakterze biznesowym, do tego realizowane po 3 razy dziennie, była to dla nas sytuacja nie do zaakceptowania – mówi w rozmowie z Fly4free.pl Juliusz Komorek, dyrektor ds. regulacyjnych i prawnych Ryanaira.

Zobacz także

Tanie linie lotnicze złożyły skargę do PPL. Tuż po niej operator warszawskiego portu lotniczego przesunął samoloty Ryanair bliżej lotniskowego terminala. Zdaniem przewoźnika, to wciąż za mało. Stąd decyzja o zawieszeniu połączeń.

– Dlatego złożyliśmy już skargę do Komisji Europejskiej, ponieważ uważamy, że jest to nadużycie pozycji dominującej ze strony lotniska. Trasy z Warszawy do Gdańska i Wrocławia będą realizowane tylko do końca sezonu zimowego – mówi Komorek.

Ryanair pozostawia trasę z Warszawy do Szczecina, która jest realizowana raz dziennie.

RadioZET.pl/Fly4free.pl/DG