Zamknij

Trzyletni Kubuś nie żyje. Matka podała chłopcu leki psychotropowe

01.10.2019 15:33

Nie żyje trzyletni Kubuś. Lekarze bydgoskiego szpitala przez kilka dni walczyli o życie małego chłopca. Z najnowszych ustaleń śledczych wynika, że matka podała trzylatkowi leki psychotropowe. 

Oddział pediatryczny
fot. Adam STASKIEWICZ/East News

Chcesz czytać częściej takie artykułu? Dołącz do grupy dla rodziców na Facebooku

Trzyletni Kubuś zmarł w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy. Chłopiec trafił do placówki z jednego z bydgoskich hoteli w stanie agonalnym. Kubuś nie reagował na bodźce bólowe, nie mógł samodzielnie oddychać. Obraz tomograficzny wykazywał obrzęk mózgu.

Jak informuje ''Uwaga'' TVN, w organizmie trzylatka wykryto leki psychotropowe.

Stwierdzono obecność benzodiazepin, czyli leków z tej grupy, z której pochodzi Relanium, i jeszcze innych leków. W szczegółowym badaniu okazało się to starym lekiem Elenium. To substancja psychotropowa stosowana w psychiatrii. Poziomy tych leków kilkukrotnie przekraczały poziom terapeutyczny Maciej Matczuk z Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy

Lubawa: Trzyletni Kubuś nie żyje. Matka podała chłopcu leki psychotropowe

Prokuratura zajmująca się sprawą śmierci Kubusia ustaliła, że leki psychotropowe podała trzylatkowi jego 27-letnia matka. Kobieta chciała w ten sposób uspokoić ''niegrzeczne'' dziecko. Środkiem dysponował poznany przez internet znajomy 27-latki, z którym spotkała się w Bydgoszczy. 

Matce Kubusia oraz jej znajomemu grozi od 3 do 15 lat więzienia.

Zobacz także

RadioZET.pl/Uwaga TV