Zamknij

Zatłukł psa kijem od szczotki, bo "obawiał się o swoją suczkę". Usłyszał zarzuty

15.09.2021 10:09
Lubelskie. Znęcał się nad psem, bijąc go kijkiem od szczotki
fot. East News, zdj. ilustracyjne

Psa w stanie agonalnym odnaleźli w minioną niedzielę policjanci z Radzynia Podlaskiego (woj. lubelskie). Okazało się, że nad czworonogiem znęcał się jeden z mieszkańców pobliskiej Suchowoli, tylko dlatego, że przychodził na jego posesję. Agresywny gospodarz usłyszał zarzuty, grozi mu więzienie.

Policja zatrzymała mieszkańca Suchowoli, którego podejrzewa o przemoc nad psem. Zgłoszenie w sprawie nadeszło na komendę w Radzyniu w zeszłą niedzielę.

– Skierowany na miejsce patrol potwierdził otrzymaną informację. Wezwany lekarz weterynarii stwierdził, że zwierzę znajduje się w stanie agonalnym. By skrócić cierpienie psa, lekarz zmuszony był podać mu zastrzyki usypiające – relacjonował asp. Piotr Mucha z Policji Lubelskiej.

Lubelskie: Bił psa kijem od szczotki. Odnaleźli umierające zwierzę

Z ustaleń mundurowych jasno wynikało, że znęcania się nad psem dopuścił się 65-letni mężczyzna z gminy Wohyń. – W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że 65-latek kijem od szczotki zadał uderzenia zwierzęciu. Swoje zachowanie tłumaczył faktem, że pies sąsiada notorycznie przychodził na jego posesję, a on obawiał się o swoją "suczkę". Mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do winy – relacjonują policjanci.

Za znęcanie się nad zwierzęciem ustawa o ochronie zwierząt przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. Wobec 65-latka prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

RadioZET.pl/Policja Lubelska