Zamknij

Pijany i bez prawa jazdy uciekał przed policją. Potrącił funkcjonariusza

15.08.2019 17:29
Policja
fot. KWP w Lublinie

43-letni mieszkaniec Stoczka Łukowskiego uciekał swoim volkswagenem przed policją będąc pijanym i… bez prawa jazdy. Na domiar złego w trakcie ucieczki potrącił funkcjonariusza. Jego sprawą zajmą się śledczy, a później sąd.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Pijany kierowca nie chciał zatrzymać się do kontroli drogowej. Policjanci ze Stoczka Łukowskiego zainteresowali się nim widząc, że prowadzi auto „wężykiem”.

Na polecenie zatrzymania się mężczyzna przyspieszył, a następnie zjechał w boczną drogę. Gdy zgasł mu silnik do auta uciekiniera doskoczył jeden z policjantów. Kierowca potrącił go przy cofaniu. Pościg nie trwał dalej zbyt długo. Skończył się na drodze gruntowej, z której nie mógł ruszyć dalej. Tym razem policji udało się wyjąć kluczyki ze stacyjki.

Zobacz także

Zdarzenie opisali policjanci zKomendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Złapanym okazał się 43-latek. Przebadany alkomatem wydmuchał ponad 2 promile alkoholu. Okazało się też, że nie posiada prawa jazdy. Mundurowi ustalili, że nie pierwszy raz prowadził samochód po spożyciu alkoholu.

Mężczyzna został zatrzymany. Sprawą ucieczki przed policją i potrącenia funkcjonariusza zajmie się prokuratura. Policjanci wnoszą też skierowanie sprawy do sądu o tymczasowe aresztowanie pirata drogowego.

RadioZET.pl/PAP