Włamywali się do piwnic i okradali je. Wpadli, bo jeden z nich... zasnął

Redakcja
07.03.2018 15:28
Policja
fot. Lubelska Policja

Dwóch mężczyzn przed czterdziestką zatrzymała policja w jednej z miejscowości na Lubelszczyźnie. Włamywali się oni do piwnic i okradali je. Wpadli, ponieważ jeden z nich... zasnął na miejscu przestępstwa.

Jak informuje lubelska policja, 38- i 39-latek z Kraśnika (woj. lubelskie) włamali się do kilku piwnic w fabrycznej części miasta z zamiarem dokonania kradzieży. Zgłoszenie dotyczące tego przestępstwa (konkretnie kradzieży elektronarzędzi) miejscowa policja otrzymała od właścicieli jednego z lokali piwnicznych.

Zobacz także

W czasie przeprowadzania oględzin w jednym z pomieszczeń znaleziono śpiącego mężczyznę. Był to jeden z włamywaczy. Obok niego leżały skradzione przedmioty. 38-latek był pod wpływem alkoholu — przyznał się, że pił wraz z drugim uczestnikiem kradzieży. 39-latka na miejscu nie było — w międzyczasie udał się do lombardu, aby zastawić łup.

Policjanci dotarli w końcu do wyżej wymienionego wspólnika i również go zatrzymali. Teraz obaj mężczyźni odpowiedzą za włamanie i kradzież. Grozi im za to nawet do 10 lat więzienia.

RadioZET.pl/Lubelska Policja/MP