Zamknij

Tragiczna śmierć żołnierza na ćwiczeniach. Zmarł po skoku ze spadochronem

04.07.2020 15:57
Zołnierz śmierć
fot. Adam Staskiewicz/East News

Nie żyje 31-letni żołnierz z 2 Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego. Mężczyzna zasłabł niedługo po skoku spadochronowym, który zakończył w jeziorze Białym w okolicach Włodawy (woj. lubelskie). Prokurator zlecił sekcję zwłok zmarłego.

Do dramatu doszło w piątek, 3 lipca. Jak podaje lokalny "Dziennik Wschodni", żołnierz uczestniczył w ćwiczeniach – skoków ze spadochronu z lądowaniem w jeziorze. Już po wylądowaniu stan żołnierza nagle się pogorszył. Poprosił o przewiezienie do szpitala na badania.

Jak podaje PAP, na miejsce zdarzenia wezwano karetkę pogotowia ratunkowego, spadochroniarz został przewieziony do szpitala we Włodawie.

Żołnierz zmarł po skoku do jeziora. "Przyczyną mogła być zapaść"

Pomimo intensywnej akcji reanimacyjnej lekarzom nie udało się go uratować. Prawdopodobną przyczyną śmierci żołnierza była zapaść 

– przekazał oficer prasowy 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego.

Zobacz także

Sprawę śmierci żołnierza prowadzi wydział wojskowy prokuratury rejonowej w Lublinie.

Przybyły na miejsce zdarzenia prokurator wojskowy zarządził sekcję zwłok, która prawdopodobnie zostanie przeprowadzona we wtorek

 – czytamy w komunikacie.

Ćwiczenia odbywały się w standardowy sposób - po wylądowaniu ze spadochronem w jeziorze skoczków odławiali momentalnie ratownicy w łodziach motorowych. 

RadioZET.pl/PAP/Dziennik Wschodni