Zamknij

18-latek znęcał się nad rodzicami. Matce groził śmiercią

Redakcja
22.01.2019 15:45
18-latek znęcał się nad rodzicami. Matce groził śmiercią
fot. ---

Pięć lat pozbawienia wolności grozi 18-letniemu mieszkańcowi gminy Opole Lubelskie podejrzanemu o znęcanie się nad swoimi rodzicami. W przeszłości wobec niego stosowany był już środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Mimo to 18-latek stosował przemoc wobec rodziców. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Kilka dni temu 18-latek z gminy Opole Lubelskie wszczął awanturę i zaczął grozić matce pozbawieniem życia. Skierowani na miejsce interwencji opolscy policjanci potwierdzili, że mężczyzna znęcał się nad matką. Kobieta nie potrafiła obronić się przed napaścią syna.

18-latek został zatrzymany przez policjantów. W chwili zatrzymania był trzeźwy.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu znęcania się psychicznego i fizycznego nad swoimi rodzicami. Sąd Rejonowy w Opolu Lubelskim przychylił się do wniosku policji i zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Zobacz także

Mężczyzna w przeszłości był już karany za psychiczne i fizyczne znęcanie się nad rodzicami. Wówczas wobec 18-latka zastosowano dozór policyjny jako środek zapobiegawczy.

RadioZET.pl/DG