75-latek potrącił cztery nastolatki. Policja publikuje nagranie [WIDEO]

07.04.2019 17:04
Wypadek
fot. lukow.lubelska.policja.gov.pl

75-latek z Łukowa (woj. lubelskie) prowadząc auto potrącił przechodzące przez przejście dla pieszych cztery nastolatki. Dwie z nich przewieziono do szpitala, gdzie okazało się, że urazy jakich doznały nie są groźne. Policjanci zatrzymali już kierowcy prawo jazdy.

W sobotę po godz 9 rano łukowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym do jakiego doszło na ul. Kaczyńskich w Łukowie. Wynikało z niego, że kierujący samochodem osobowym potrącił przechodzące przez jezdnię piesze.

Okazało się, że 75-letni łukowianin „zjeżdżając z ronda” potrącił cztery nastolatki przechodzące przez przejście dla pieszych. Z miejsca wypadku dwie z nich odwieziono do szpitala. Na szczęście po badaniach lekarskich okazało się, że urazy jakich doznały nie zagrażają ich zdrowiu i życiu.

Zobacz także

Policjanci ustalili, że kierujący autem mężczyzna był trzeźwy. 75-latek tłumaczył mundurowym, że nie zauważył przechodzących po przejściu nastolatek. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery miejskiego monitoringu. Policja opublikowała je ku przestrodze, aby pokazać, że chwila nieuwagi na drodze może doprowadzić do tragedii.

Za spowodowanie zagrożenia i rażące naruszenie przepisów o bezpieczeństwie w ruchu drogowym policjanci zatrzymali 75-latkowi prawo jazdy. Wkrótce jego sprawa będzie miała swój finał w sądzie. Mężczyźnie grozi wysoka grzywna i zakaz kierowania pojazdami.

RadioZET.pl/lukow.lubelska.policja.gov.pl