Zamknij

Tragiczny finał wyprawy na ryby. 28-latek zginął podczas zarzucania spławika

14.09.2020 16:11
wędkarz
fot. Shutterstock.com

Tragedia na terenie gminy Izbica (województwo lubelskie). 28-letni wędkarz zmarł podczas łowienia ryb. Został porażony prądem z linii średniego napięcia.

Do wypadku doszło w niedzielę po południu w powiecie krasnostawskim. Podczas łowienia ryb 28-latek nagle zahaczył wędką o linie energetyczne średniego napięcia.

Zobacz także

28-latek zmarł podczas łowienia ryb

"Ze wstępnych ustaleń wynika, że 28–latek z gminy Ruda-Huta podczas zarzucania spławika zawadził o linie energetyczne średniego napięcia. Pomimo natychmiastowej pomocy ze strony Zespołu Ratownictwa Medycznego jego życia nie udało się uratować" - przekazała młodsza aspirant Jolanta Babicz z Komendy Policji w Lublinie.

Na miejscu wypadku pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora. Mundurowi apelują o ostrożność oraz wybieranie odpowiednich, bezpiecznych miejsc przeznaczonych do rekreacyjnego spędzania wolnego czasu.

Do tragedii doszło także podczas wyprawy na ryby we wsi Będów nad Odrą. Małżeństwo 50-latków z Zielonej Góry zostało znalezione martwe w samochodzie razem ze swoim psem. Prawdopodobnie zmarli na skutek zatrucia spalinami, kiedy chcieli się ogrzać.

Zobacz także

RadioZET.pl/Lubelska Policja