Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Para wpadła do grobu. Sprawę bada prokuratura

05.12.2018 17:41
xxx wiadomosci

Śledczy badają okoliczności wypadku na cmentarzu w Łęcznej (woj. lubelskie). Przed tygodniem małżeństwo wpadło tam do otwartego grobu, gdzie złożona była trumna ze szczątkami. Okazało się, że grabarz nie zabezpieczył mogiły przygotowywanej na pochówek. 

Lubelskie. Małżeństwo wpadło do grobu i zniszczyło trumnę na cmentarzu w Łęcznej fot. Pablo77/Shutterstock (ilustracyjne)

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

- Wszczęliśmy postępowanie w kierunku nieumyślnego sprowadzenia niebezpieczeństwa utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu – poinformował ppłk Robert Dąbek, zastępca Prokuratora Rejonowego w Lublinie, cytowany przez "Dziennik Wschodni". We wtorek śledczy otrzymali dokumenty w tej sprawie. 

Do nietypowego zdarzenia doszło przed tygodniem. Para 37-latków wieczorem spacerowała po nieoświetlonej alejce na cmentarzu w Łęcznej. Małżeństwo nie zauważyło na swojej drodze otwartej mogiły, którą kilka godzin wcześniej przygotował grabarz na pogrzeb kolejnego dnia. 

Para wpadła do grobu, niszcząc przy okazji trumnę ze szczątkami pochowanymi w tym miejscu kilka lat temu. Małżeństwo nie odniosło obrażeń w wyniku incydentu. Według wstępnych ustaleń prokuratury, grabarz nie tylko nie zabezpieczył otwartego grobu, ale i rozkopał fragment alejki cmentarnej. 

Jeśli śledczy postawią zarzuty grabarzowi, to mężczyzna może zostać ukarany grzywną lub pozbawieniem wolności do roku.

RadioZET.pl/Dziennik Wschodni/PTD

Oceń